Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Novinky

Novinky. . 
                                   
PROSINEC 2018
Tak máme konec roku a já ostuda zde nenapsala nic a to se toho stalo moc a moc.Koncem dubna si Deniska z Primahorselandu odvezla svojí klisnu Proudinku chtěla jí mít na hřebení už doma a koncem května se jí narodila krásná kobylka:-) "GRATULACE" Nám se narodilo hříbátko 14.5. den před Perfínky narozeninami klisnička porod byl těžký vše kolem porodu a po něm byla naprostá katastrofa ale po pár hodinách i bez veterináře jsme vše zvládli a malá i Perfí v pohodě. Letos jsme se nezúčastnili žádné výstavy ale příští rok vše dohoníme. Letos byl opět krásný a nezapomenutelný příměstský tábor plný her radostí a smíchu, máme krásnou novou klubovnu a pevné ohrady.Bohužel se nám ani letos nevyhnul smutek a "OBROVSKÁ" ztráta je jím naše Jess byla s námi neuvěřitelných 12let člen rodiny a její odchod jsem nesla hodně špatně vím že odchází lidi i zvířátka ale na tohle není nikdo nikdy připraven a nikdy nezapomenu!! U koní máme štěně je to fenečka Německého ovčáka pejsek u koní prostě musí být a já odolávala skoro tři týdny. Byla prodána  a v prosinci odvezená malá Miracle (hříbě Perfí) s novou majitelkou jsme v kontaktu nová maminka je spokojená a i já jsem ráda že  našla tak skvělou paničku. Tak snad jsem na nic nezapomněla a v rychlosti probrala celý rok 2018 a co s Novým rokem 2019 ?! Tak určitě výstavy Nebanice a Plasy chtěla bych vytáhnout na závody v okolí naše dvě jezdkyně Kristýnky Perfí a Anitas se už těší. Koncem května čeká malá Scarletka hříbátko v létě bude již třetí ročník příměstského tábora a od dubna pravidelně každých 14 dní vždy v sobotu bude DEN  u koní o všem vás budeme v čas informovat pro jakékoliv dotazy mě klidně kontaktujte na mobil. Přejeme všem naším přátelům KRÁSNÝ NOVÝ ROK 2019
   
                                
___________________________________________________________________
 
 LEDEN 2018
 Do cca června je u nás na mateřské dovolené klisna Limetree Proud která čeká hříbátko také v květnu jako naše Perfí. Primahorselandu děkujeme za důvěru a možnost tak skvělou klisnu mít u nás  wink
_____________________________________________________________________
ŘÍJEN-PROSINEC 20017 
 Máme novou posilu stáje je jim zatím hřebeček Trawel Anitas z hřebčína Trawel a velice moc děkujeme za takový poklad, je to společník pro našeho Royala a z jara budem oba hřebečky kastrovat pro děti to nejlepší co může být. Zhodnocení letošní sezony opět dokonalost!!!! Všem děkuji za pomoc podporu. V květnu čeká Perfí hříbátko s Arvalonem a moc se těšíme opět bude připuštěna a k ní přibude i malá Scarletka která v dubnu pojede ke hřebci.
PONYCENTRUM PŘEJE VŠEM JEN TO NEJLEPŠÍ V NOVÉM ROCE 2018 heart
______________________________________________________________________
​ ZÁŘÍ 2017
 máme tady další školní rok a koníci čekají na nové děti kroužky je možné navštěvovat od středy do pátku vždy 2hodinky od 15h. děti se starají o naše tři poníčky a jezdí na nich. Budeme dělat i jednorázové akce vždy na 4hodinky plný her jednou v měsíci vše v čas napíšem.
​_____________________________________________________________________
​ V srpnu se konala již dvacátá výstava welsh v Plasech u Plzně pořádáno hřebčínem Trawel letos nechyběla naše účast a opět jsem se rozhodla vystavovat hříbě a Perfí byla jen maminka doprovod. I zde se nám dařilo a prcek vyhrál svoji třídu a stal se vícechampionem hříbat. Děkujem pořadatelům za povedenou akci předvádějícím Denče a Míšovi našim koním holkám Elišce a Kristínce za podrž dones a v né poslední řadě mému řidiči smiley 
​  ​ ​ 
​___________________________________________________________________
​V červenci se konal již třetí ročník výstavy v Nebanicích zde jsem se rozhodla vystavovat hlavně hříbě, neboť jsem se domnívala že je opravdu povedený a jak to dopadlo??!! Hříbě vyhrálo svojí třídu, dále se stal vícechampionem sekce C champion hříbat a to nejlepší na konec naše hříbě se stalo RESERVE OVERALL CHAMPION loni jsem utekla před deštěm a tím se připravila s Perfí o tento titul tak letos jsem nikam neutíkala a hezky vyčkala a stálo to za to!!!! Velké díky pořadatelům z "PRIMAHORSELANDU"  mojim předvádějícím Barče a Míšovi a dalším za podrž přines Elišce a Adri a odvoz heart
​  ​ ​ 
​______________________________________________________________________
​ 
​Dále jsme v květnu přijali pozvání od našich kamarádů z "PRIMAHORSELANDU"  a  přijeli jsme na jejich naprosto úžasnou akci , ještě jednou moc děkujem a velké díky za půjčení tak super poníčků pro děti myslím že jsme si to všichni užili ve složení Barča Míša Eliška a Kristínka. 
​               ​ ​ 
_____________________________________________________________________
​ V květnu 10.5. se Perfí narodil po 10ti letech opět u nás ve stáji "hřebeček" porod byl venku tak jak to má Perfí ráda. Bohužel jak se občas stává nám Perfí nepustila lůžko a vše se muselo řešit s veterinářem což kdo zná Perfí ví že to nebylo úplně jednoduché. Dopadlo to dobře ikdyž slza byla a Perfí za měsíc po ohřebení odjela opět ke hřebci Arvalon Golden Meredit a nyní můžeme již říci - napsat že v květnu 2018 čekáme hříbátko po tomto pro mne neuvěřitelném hřebci "charakter". Letošní hříbeček dostal jméno J.W.Perfect Royal a jelikož si vyčítám každý prodej zůstává doma do budoucna bude valášek pro děti.
​                           
_________________________________________________________________________ 
​Leden 2017
​Byl prodán valach Bell který byl hlavně pro Elišku ta se ale nechtěla vzdát své klisny Loli, jelikož to  píši s velkým časovým odstupem vím že jsem udělala velkou chybu ale co mne uklidňuje je fakt že se má dobře.
​______________________________________________________________________
​Jak zhodnotit sezonu 2016 byla NEJ A TOP!! Něco se prodalo něco koupilo ve výstavním kruhu se nám dařilo snad nejlépe co jezdím vystavovat a že už to hodně let je. Přišly nové děti koupily si vlastního koníka a odešly přejeme hodně štěstí. Prostě jeden z nejlepších roků v našem PONYCENTRU. Přejeme hodně štěstí a zdraví v Novém roce a dobrou sezonu všem u koní i mimo nich.
_________________________________________________________________________ 
         PONYCENTRUM NABÍZÍ DĚTEM KROUŽKY, KDE SE UČÍME STARAT O KONÍČKY A JEZDIT, KROUŽKY  MÁME KAŽDÝ VŠEDNÍ DEN, POKAZIT NÁM TO MŮŽE JEN POČASÍ,ALE I NA TOM PRACUJEM :-) 
                                         
_______________________________________________________________________
LISTOPAD
Letos se všem moc omlouváme,ale nepořádáme Hubert, neboť došlo k vážnému zranění mojí maminky, bez které by to nebylo ono, každý rok vše připravovala, takže myslím že to všichni chápete a příští rok vše vynahradíme. Na poslední chvíli jsem se rozhodla jet na Huberta k našim kamarádům do  PRIMAHORSELANDU u Ostrova, reprezentovaly nás holky Adrianka s Eliškou a koníčky Rebel a Lola, no a jak to dopadlo ??!! Snad to všichni brali s humorem :-) DĚKUJEME ZA POZVÁNÍ a za krásné lišky :-) 
 
             
_____________________________________________________________________
ŘÍJEN
V řijnu byla prodána a odvezena malá Riva, kobylka odjela až na Slovensko do rodiny,zároveň s ní odjela i její maminka Conie, ještě tento den, se k nám přidal valášek welsh sekce C Bell z chovu paní Prouzové a staronový valášek Trawel Rebel. S oběma koníčkama máme velké plány,ale na to si musíme počkat na novou sezonu.
    
                                  
______________________________________________________________________________________
ZÁŘÍ
Ačkoliv nerada nabízím k prodeji naší klisničku welsh sekce A J.W.Rivals Last kobylka je posledním potomkem Trawel Rival, který byl loni vykastrován, maminkou je klisna Menai Silver Confetti a sestrou malé Rivuš je naše Perfínka, klisna bude v dospělosti vhodná do rodiny, chovu, sportu prostě všestraný poník s VK cca 120. Cena klisničky do konce roku je 15tis. 
                                    
______________________________________________________________________
SRPEN
A je to tady další ročník Národní výstavy v Plasech s naší účastí Limetree Perfect Combination opět zářila stala se stejně jako v Nebanicích vítěz třídy,vítěz sekce a vícešampion dospělých, díky Barčí a Perfí !!!! Dále nás krásně prezentovala Kristýnka se Scarletkou a jak to dopadlo?? Scarletka ve výstavě vybojovala krásné 3místo. Druhý den byl plný soutěží a holky si opět odvezly mašličky a věcné ceny v LR a jízdy zručnosti, velké díky za prezentaci PONYCENTRA!!
         
_______________________________________________________________________
1.DĚTSKÝ PONY TÁBOR
A je to tady první Pelhřimovský pony tábor. Já jsem si to moc užila a myslím že děti také a co jsme dělaly??!!! No vše co se u koní a venku dělá, starání se o koníčky, plno her,ale i výlet do Plzně. Děkuji všem za pomoc, Evičce,mamince za mašle pro dětičky, tetě za super vaření dětem chutnalo o čemž svědčilo to, že žádné zbytky!! Martince za dokonalou myčku :-) prostě bez vás všech by to nešlo, těším se na další rok a teď pár foteček zbytek je na facebooku :-D
    
  
______________________________________________________________________
ČERVENEC
A máme zase prázdniny rozjelo se nám ježdění ve velkém, plno dětí a plno práce. Máme hotovou pevnou ohradu a obdelník už jen pohrabat a začít navážet písek. V červenci byla i druhá výstava v Nebanicích zde byla naše velká účast a já se konečně dočkala svého snu a to je šerpa a né jedna a kdybych neutekla před deštěm  . . . . . . Ve výstavě nás reprezentovala Perfí ta se stala vítězkou třídy pak i sekce, vícešampionem dospělých a vítězem show a ride. Vzala jsem do výstavy i malou Rivu, ale ta jako její sestra Perfí se rozhodla že se vystavovat ještě nechce a máme si počkat :-)  Scarlet Domino s malou Kristýnkou bojovala v LR poháru a mladý vystavovatel z obou tříd si odvezla krásné mašle a věcné ceny dále si z výstavy Scarletka odvezla 3 místo, velká gratulace a není to vše,obrovským překvapením bylo chování Perfí v soutěži LR kde s Aničkou Kratinovou a její maminkou bojovaly co to šlo a na první start to bylo super.Velké poděkování patří i Denisce Pačanové za předvedení Perfí v OR kde holky společně vybojovaly třetí místo.Druhý den bylo plno soutěží zručnost v maskách s vodičem, bez vodiče, skoky a zde nás prezentovaly Eliška s Lolou, Adrianka s Ventilkou  ale i Kristýnka se Scarletkou a Anička s Eliškou a Lolou, Eliška si vybojovala pohár a 3 místo ve skocích , Kristýnka díky Eviče ,která běžela opravdu hodně rychle dokonce 2místo ve slalomu,ale i Adrianka si odvezla věcné ceny za velký boj s Ventilkou, všem vám moc děkuji jste báječný hlavně mému koni a dceři Barče bez které bych se asi nedočkala těch šerpiček!! VŠEM DĚKUJI ZA PREZENTACI PONYCENTRA!!!
  
  
______________________________________________________________________
ČERVEN
V červnu byla odvezena naše klisna Perfí ke hřebci welsh sekce C Reply v majetku paní Březinové a jelokož si myslíme že vše klaplo v květnu roku 2017 čekáme již třetí klisničku od naší Perfínky a byla odvezena i klisna Conie do hřebčína Marion ke hřebci welsh sekce A, tato klisna byla prodaná a v řijnu jede opět žít volně a divoce ke své majitelce.
                               
______________________________________________________________________
KVĚTEN
V květnu byla složena záloha na naší malou Rebelku, klisničku si od nás bere rodinná stáj u Plzně, která hodně jezdí s koníkama plemene welsh sekce A a D po výstavách a různých jezdeckých akcičkách a k tomu v letošním roce přibude i naše C a těším se až jí uvidíme ve výstavním kruhu :-) 
                                 
_______________________________________________________________________
DUBEN
Dne 19.4. se nám narodilo hříbátko a opravdu je to kobylka, která dostala jméno J.W. Rivals Last.Je to krásná vranka s odznaky kterou si porodila Míša Kunová , jela náhodou kolem a zrovna se rodilo  DĚKUJEME :-) 
     
____________________________________________________________________________________
LEDEN 2017
 V LEDNU ODJELA DO NOVÉHO DOMOVA NAŠE KLISNIČKA, POSLEDNÍ POTOMEK LUCINKY ( MUŠKA2) PŘEJEME HODNĚ RADOSTÍ U KOBYLKY MÁME PŘEDKUPNÍ PRÁVO,ALE MYSLÍM ŽE NOVÁ MAJITELKA NEBUDE CHTÍT PRCKA PRODAT :-) 
________________________________________________________________________________________
JSEM VELKÁ OSTUDA JE ZÁŘÍ A JÁ JDU PSÁT NOVINKY,ALE VŠE JE JEN RYCHLÁ DOBA :-) NEJDŘÍVE BYLA NAŠE KRONIKA PAK TO BYL POČÍTAČ A PRÁVĚ NAŠE STRÁNKY WWW.PONYCENTRUM.SNADNO.EU A CO JE TEĎ?? NO PŘECI FACEBOOK A TAM JE VŠE :-D A TEĎ POMALU A POSTUPNĚ K NOVINKÁM A ŽE JICH ZA TEN ROK JE (Y) 
_______________________________________________________________________
PROSINEC 
JAKÝ BYL ROK 2015?? 
Jednoznačně dokonalé a to na plné čáře, hříbata dvě krásné klisny, březí Conie, úspěchy ve výstavním kruhu, povedlo se nakoupit i prodat. VELKÉ DÍKY PATŘÍ KAMARÁDŮM Z MARRION STUD  za logo PONYCENTRA. Povedl se Hubert a myslím že i příští rok je na co se těšit hlavně ve výstavním kruhu. Máme před sebou hodně plodný rok 2016 výstavy: Hradec, Německo, Nebanice, Plasy. Hříbátko by se mělo narodit v dubnu, poslední potomek Trawel Rivala (bude to kobylka (y) ) Naše malá závodnice Krystýnka dostala od Ježíška krásnou klisničku Scarlet Domino a bude nás reprezentovat v LR poháru 2016 takže opravdu je na co se těšit. DĚKUJI VŠEM KTEŘÍ NÁM V ROCE 2015 POMÁHALY HOLKY OPRAVDU DĚKUJI PROTOŽE VÍM ŽE TO NĚKDY NENÍ LEHKÉ :-) Marti a Evčí obzvlášť vám :-) 
VŠEM PŘÁTELŮM PŘEJEME JEN TO NEJLEPŠÍ V ROCE 2016 PONYCENTRUM :-) 
    
                                  
______________________________________________________________________
LISTOPAD
Je zajímavé jak se lidi okolo nás starají o tom jsem se přesvědčila když mi onemocnělo hříbě od Perfí a té se povedlo si tak dokonale odštípnout kus kopyta, že musely obě moje kobylky do boxu a POMOC  mi nabídla Monika M. pro kobylky přijela naložila odvezla a starala se o ně jako o vlastní za to jí moc moc  DĚKUJI. Momentálně jsou holky už zase doma Rebelka i Perfí v pořádku, ale chápu že se ani jedné domů do bláta nechtělo protože box nastlanej slámou seníčko, senáž, papání 2x deně ,dečka když je venku ošklivě, pěkně rozmazlené holky :-D ale ta hala ta se Perfí moc líbila hlavně k válení (y) .
                                 
_____________________________________________________________________
ŘÍJEN
Rok utekl jako voda a máme tady další ročník již 7.ročník (y) Krásná účast 15 koní a poní, super lidi, dobré počasí a krásné mašle mojí maminky :-)  DĚKUJI  je málo maminko. Těším se na další ročník.
   
______________________________________________________________________
ZÁŘÍ
Nová posila PONYCENTRA klisna Ventilka, která je u nás na ustájení a je možné jí používat do kroužků, u dětí je hodně oblíbená, vypadá jako koník z popelky :-) 
                          
_______________________________________________________________________
SRPEN
V tomto měsíci pravidelně již několik let jezdíme do Plasů na výstavu pořádanou hřebčínem Trawel, ani letos tomu nebylo jinak, jen Perfí nám dost pohubla z horka které v té době bylo a já se rozhodla jet bez koní,i když né tak úplně :-) táhla jsem přepravník s poníčkem do závodů a paní byla tak hodná že zapůjčila kobylku Elišce a ta jela jízdu zručnosti až na lávku kam se prostě kobylce nechtělo to byla hezká povedená jízda :-) děkujeme za půjčení. Jinak od června u nás běží téměř každý den kroužky pro začínající jezdce.
  
V červenci se do ponycentra koupily dvě kobylky jedna náš odchov z Lucinky a Holandského hřebce, který působil v hřebčíně Trawel dva roky  klisna P.S. Love You ,chtěly jsme jen jí, ale to nešlo a musela se koupit i její kamarádka taky 5ti letá klisna Lola, vzhledem k tomu že během září odešla Barča se svojí Čajkou do jiné stáje (její sen-žádné bahno ) byla jsem nucena jednu kobylku dát pryč a překvapivě to byla naše Lafí a zůstala nám Lola o kterou se stará a jezdí jí Eliška.
                        
_____________________________________________________________________
ČERVENEC
Koncem měsíce byla první Karlovarská výstava welsh pony a Cob naprosto perfektní akce, pořádaná stájí PRIMAHORSELAND, konala se v Nebanicích takže se tam vezlo od nás vše co mohlo :-) Perfí s malou a Conie, Čajka do skoků, nikdo neodešel bez mašle plno pohárů se vezlo domů i počasí přálo, velké díky patří všem kdo nám pomáhali a že jich bylo dost (y). Reprezentovala nás malá Kristýnka na Perfí, Áďa na Perfí , Barča jela na Perfí vše aspoň pro mě bylo dokonalé a proto všem moc  DĚKUJI !!!!  Těším se na druhý ročník :-) 
  
   
  
______________________________________________________________________
ČERVEN
Tento měsíc jsem zakoupila dva hřebečky plemene WMP, kluci se vykastrovali lehce (vzhledem k věku) se s nima popracovalo a byli nabídnuti k prodeji o pár měsíců později odcestovali až do Srbska, kde se mají opravdu královsky :-) 
                            
_____________________________________________________________________
KVĚTEN
Do května se u nás nic-moc nedělo, za to květen byl max plodný na události. Klisna Conie odjela ke hřebci Trawel Rival to jsme ještě nevěděli že budeme mít posledního potomka po tomto hřebci , neboť na podzim (2015) se jeho nová majitelka rozhodla pro kastraci. Další krásnou zprávou je, že naše klisny Lucinka a Perfínka porodily dvě krásné , hlavně zdravé kobylky Perfí byla dříve a to 21.5. klisnička dostala jméno J.W. Perfect Rebels druhá klisnička nar.23.5. dostala jméno J.W. Last Fencies.
  
________________________________________________________________________
ÚNOR
V tomto měsíci jsme najezdily X km a hledaly koníka  pro Barču po najetých více než 1tis. km i s přepravníkem-velké díky za trpělivost patří panu Blažkovi z hřebčína Trawel, si našla Barča kobylku v Karl. Varech jde o kobylku Čajka a snad ona konečně splní naše očekávání. V tomto měsíci jsme prodaly haflingerskou kobylku Lindu.
                                     
______________________________________________________________________
LEDEN
Díky  mojí mamince jsem si splnila sen a koupila welshskou klisnu sekce A Menai Silver Confetti je to maminka Perfí, představa je kobylku plně využít v chovu a fajn by bylo kdyby se nám povedlo kobylku obsednout a využít jí na ježdění pro děti, ale pravda je taková že jí bude 16let a žila do teď na  pastvinách bez lidí na divoko, takže zatím jaký koliv kontakt-práce je pro ní dost stresující, uvidíme snad čas pomůže a budem  kamarádky.
                                        
_______________________________________________________________________
JAKÝ BYL ROK 2014 ???
Letošní rok bych ohodnotila více méně kladně, Barča odmaturovala a dále je na škole. Vzdělání jsem si doplnila i já a  můžu se věnovat dětem. Máme dvě kobylky březí a sice Lucinku a Perfínku obě čekají hříbátka koncem května. Na závodech jsme se taky letos ukázaly a  myslím že v hojném  počtu hlavně při Národní výstavě v Plasech odkud jsme si odvezly krásná umístění. Letošní Hubert se nám opět povedl,  počasí,trať i občerstvení. Krásná společná dovolená u moře, nebýt smutného a nečekaného odchodu naší raslice Keisinky bylo by to dokonalé. Přejeme všem našim  přátelům hodně štěstí v Novém roce 2015
________________________________________________________________________
LEIS  Barči novej přírůstek, bez raslíka to prostě už nejde,je to malá ďáblice nar.30.5.2014 a aby nebylo raslíčků málo máme hned dva-dvě CERIE ta je  o měsíc mladší
           
______________________________________________________________________
ZÁŘÍ-ŘÍJEN
Tak ani jsem nestačila napsat pozvánku a máme po :-D 6.ročník Pelhřimovského pony Huberta je za náma a bylo to zase super jako každý rok. Maminka se postarala o krásné mašle v barvě podzimu a zajistila veškeré občerstvení  PATŘÍ TI VELKÉ DÍKY, BEZ TEBE BY TO NEŠLO. Přijemné bylo i občerstvení napečených buchet přítomných, moc děkujem. Bez jedinného pádu v počtu 14poní a koníků, nejmaldší účastnice 7let Natálka Šímová, nejstarší koník Rolando 23let, z toho je vidět že náš Hubert je klidný. Všem děkujem za účast a těšíme se na další ročník. Letos krásná liška-Barča a Cedrik.
   
   
________________________________________________________________________
ČERVENEC-SRPEN
Obsedání poníčků z hřebčína Trawel. Začátkem července k nám byl do vezen hřebec Ramon a hřebec Trawel Miky který byl ihned po příjezdu vykastrován a obsednut, prošel základním výcvikem a byl prodán. Ramon byl u nás pro Perfí a čekají spolu začátkem června hříbě welsh sekce C. Pár fotek dětí z ježdění.
    
________________________________________________________________________
SRPEN
Během srpna stále docházelo několik dětí do našich kroužků,kde se staraly a jezdily naše kobylky. Všechny děti byly moc šikovné a proto jim jako odměna byl umožněn start na závodech. První pozvání bylo do Lipové, kde se na start postavily Laura (1místo)  v drezůrce a Míša(2místo)taky v drezůrce, Barča drezůrka 2místo a první parkur 50cm 3místo vše zvládl Cedríček na jedničku a patří mu velké  DÍKY. Druhou možností pro děti byl start na Národní výstavě v Plasech. První den byla již tradiční výstava , kde nás letos reprezentovala Perfí, ve své třídě, kde byla bohužel sama, zjískala první místo a postoupila do šampionátu kde se stala VÍCEŠAMPIONKOU  sekce C.Druhý den závody, zde jsme měly velké zastoupení všech dětí které u nás trávily prázdniny. Mimo Perfí se na start postavil i 23letý Rolando, byl to jejich první start a proto se to bohužel ukázalo na výsledkách, to nám ale náladu nezkazilo a příští rok to zkusíme znava. Všem moc děkuji za krásné předvedení a snahu. Stáji PRIMAHORSELAND  děkujem za půjčení kobylky Limetree Proud se kterou si Laura došla pro nejlepší umístění a to 10místo.
      
Na Národní výstavě v Plasech vystavovala Barča hřebčínu Mischel krásné welsh cob klisny a hříbě, pod sedlem i ve výstavním ringu a jak to dopadlo?? Myslím že nejlépe jak mohlo ŠAMPION HŘÍBAT yes a další přední umístění, děkujem hřebčínu Mischel za důvěru.
    
________________________________________________________________________
Máme téměř konec prázdnin a s ním plno novinek bohužel bych začala tou nejsmutnější která zasáhla celou naší rodinu a i s odstupem času je to jen o trošku méně bolavější a tím je nečekaný odchod naší Kejsinky, byla s náma na dovolené v Holandsku a vše se zdálo krásné po návratu začala rapidně ubívat na váze a i přez veškerou péči veterináře jsme se rozhodly její trápení ukončit s nálezem:  NEOPEROVATELNÝ NÁDOR NA STŘEVECH, moc nám chybí a  NIKDY  nezapomenem.
                           
_______________________________________________________________________
ČERVEN
Od června máme u nás možnosti kroužků pro děti na našich 100% charakterních poníčkách, zatím máme dva v pondělí a pátek, v pondělí větší-slečny a v pátek malé slečny :-) V červnu také odjely naše dvě kobylky Linda a Lucinka ke hřebci welsh B do stáje: www.primahorseland.snadno.eu takže příští rok budeme mít hříbátka, kolik záleží jak se nám to povede, neboť ještě začátkem července odjíždí na připuštění i naše třetí klisna Perfí a to do hřebčína: www.trawelstud.com vkládám foto našich tatínků :-)
                 
_______________________________________________________________________
 
 
A máme odmaturováno, ano naše MALÁ  Barča má maturitu :-) ale se školou rozhodně nekončíme a máme podaný hned tři přihlášky na V.Š.- PEDAGOGICKOU tak uvidíme jak to dopadne.
                                          
_____________________________________________________________________
KVĚTEN
Bylo toho hodně :-) Asi bych začala školou, kdy jsem se snad stala (to se dozvíme až v září) PEDAGOGEM VOLNÉHO ČASU - co to znamená :-) mohu véct kroužky, jezdit na tábory a jsem kvalifikovaný pedagog s tímto zaměřením, ale byla to fuška a já to samozřejmě odnesla kolabsem, ono přeci jen dvě práce a ještě do toho škola no . .  mám to za sebou a jsem moc ráda. A aby toho nebylo na květen málo, dovezla se nová klisna haflinger Linda, kobylka z Rakouska s charakterem, který se jen tak nevidí, moc za ní děkujem neboť si naše srdce zjískala okamžitě a stala se členem rodiny. A do třetice  máme dalšího koníčka-poníčka valáška Rolanda, který nám byl DAROVÁN z Jo Cheb-Háje moc děkujem rodině Šímů za tak úžasné stvoření, Rolando je starší pán a proto je využívám jen pro opravdu malé prcky, ale občas se jde projít s naší Eliškou.
 
    
_______________________________________________________________________ 
 
______________________________________________________________________
NOVINKY
Jelikož se snažíme být v kontaktu s každým kdo má od nás poníčka, máme průběžné foto jak se našim odchovancům daří, moc za to děkujeme a přikládám foto: Doublle Lady z naší Lucinky. Malou Princes jak roste do krásy.
     
______________________________________________________________________
 
                                
_______________________________________________________________________ 
Někdy bychom si asi všichni přáli aspoň na chvilku zastavit čas, ale ono to nejde. Letos maturuje Barča, přikládám foto z plesu, který byl krásnej a za 10let bude maturovat Eliška, která teda pěkně řádila se mám na co těšit :-D
                                      
Bohužel nemáme společné foto, ale na Barči maturáku jsme se sešli opravdu snad všichni :-) rodina to je jasný, ale dál Verča s Danem, Káťa s Lukášem a Janina s Vláďou, bylo to krásný Janinky Barča pomáhala v tombole takže i ona byla přítomna,jsme prostě jedna velká rodina cheeky
______________________________________________________________________
OHLÉDNUTÍ ZA ROKEM 2013
Tento rok nám opět vzal i dal, v dubnu nám odešla naše WMP klisna Hislan Muslin a hned další měsíc se narodila krásná kobylka welsh C-D naší kobylce Perfí . I přesto že jsem musela na těžkou operaci se nakonec povedly dvě výstavy, jedna v Německu odkud jsme odvezli plno mašlí a i pohár a druhá Plasy i tam se nám dařilo a odvezli jsme si domů  VÍCEŠAMPIONA HŘÍBAT . Povedl se i letošní Hubert, na kterém se sešlo neuvěřitelných 29 koní a poníků!! Verčí porodila krásnou holčičku - VELKÁ GRATULACE. Bohužel jsme pár dní po Vánocích přišli o našeho pejska Zorinku, je nám to moc líto a nikdy na tebe NEZAPOMENEM.
                                 
            VŠEM KAMARÁDŮM PŘEJEME HODNĚ ŠTĚSTÍ V NOVÉM ROCE 2014 
_______________________________________________________________________
V listopadu nám byl dovezen z hřebčína Trawel mladý valášek Trawel Marvel na obsednutí, byl velice příjemný a práce s ním byla rychlá, proto do 6ti týdnů mohl odject, z jara se těšíme na další mlaďásky na obsedání. V hřebčíně Trawel-Plzeň (sever) najdete hodně poníků k prodeji a rozhodně doporučujeme tento hřebčín navštívit pokud budete hledat budoucího parťáka :-)
                                
_______________________________________________________________________      
26.10.  HUBERT
Letošní Hubert byl opět ve znamení naprosto luxusního počasí, sešlo se neuvěřitelných 29koní a poníků!!!! Děkuji všem za naprosto ukázněnou jízdu :-) nejmladší účastník opět malá Natálka Šímů, která byla naprosto jedinečná, jeden pád se oběšel bez zranění jen prostě haflingerka z PRIMAHORSLENDU  nám dala najevo, že toto pomalé tempo jí opravdu nestačí. Opekání buřtů, plno sladkých ,ale hlavně dobrých buchet,pití, prostě snad jste byli všichni spokojeni a těším se na příští rok, kdy se sejdeme opět v tak krásně hojném počtu :-). Děkuji opět mojí  MAMINCE  za její obrovskou pomoc, bez tebe by to nešlo  DĚKUJI.
                        
______________________________________________________________________
 I letos pořádáme Huberta pro pony a děti , již 6ročník. Těšíme se na vaší účast, ale prosím hlašte se jen vy co si to chcete užít v klidu, neboť u nás jezdí hlavně děti s poníkama :-)
 
                            
______________________________________________________________________
JEDNA SPOLEČNÁ Z LETOŠNÍCH VÝSTAV: BARČÍ,MARTIN,VERČÍ I S BŘÍŠKEM A JÁ :-)
 
                                     
______________________________________________________________________
CONNIE
Kobylka která byla u nás ustájená od hříběte -odstávče až do téměř dvou let, už dosáhla věku, kdy se pomalu začíná pracovat a i když Lenička s Connie je ustájená v Hájích maličko jsme zaskočily pomoct a tady je výsledek, Connie je naprosto krásné zvíře a doufám že Lenička nám příští rok půjčí kobylku na předvádění do výstav, protože je škoda takové krásné zvíře neukázat světu :-) .
   
_________________________________________________________________________
 
   
_________________________________________________________________________
31.8.PLASY
Tak  i Plasy jsme se rozhodli letos ject, už i já jsem se pomalu zapojila. Opět naše sestava koní-poní Perfí s malou a Polin, vše dopadlo více než překvapivě :-) Perfínka skončila na 4tém a tím posledním místem, bylo to pro mne obrovské zklamání, protože pro mne je to ten NEJKRÁSNĚJŠÍ  poník, ale protože se výstavám věnuji již několik let vím, že Perfí má tokové úúúplně maličké proti :-) Malá Princes vyhrála svou třídu(kde byla bohužel sama) ale to že kvalitní hříbě dokázala titulem VÍCEŠAMPIONA HŘÍBAT, kde nás porazil jen hřebčín TRAWEL :-D  a Polinka opět nezklamala, ve své hodně obsazené třídě skončila na druhém místě a dále se stala VÍCEŠAMPIONKOU MLADÝCH  dostala AP  a krásné hodnocení os pana posuzovatele. Byl to opět krásný den, počasí se vyvedlo a domů se vezlo pár mašlí. Pro letošek je to vše i když je ještě regionální v Německu tak nějak to pro letošek stačilo a pokračovat budem zase za rok. Všem děkuji za pomoc a Verčí těším se na příští rok až budem jezdit :-) .
    
              
14.7. NĚMECKO
I přez problém mého zdraví, jsem se rozhodla ject do Německa na regionální výstavu a zlepšit si tam náladu :-) Vzali jsme Perfí s malou a Polin i s Verčou (která čeká mimí) takže já i Verča jsme byly co se týče jakékoliv pomoci dost mimo, ale Barča s Martinem převzali úlohu ošetřovatelů a předváděčů v jednom na jedna!! Perfí skončila na třetím místě, malá ve spojené třídě všech hříbat A,B,C,D a WPBR na krásném 4tém místě a mladá tříletá Polin Verči vyhrála svou třídu a ještě se stala šampionem mladých sekce WPBr. Byl to krásný den i s nocí, kdy se spinkalo v autě a někdo v přepravníku, moc děkuji za pomoc při předvádění, ošetřování a hlavně ten perfektní výsledek, příští rok už pojedem i s prckem viď Verčí.
  
________________________________________________________________________
VELKÉ ZKLAMÁNÍ
I když nám v dubnu Primahorseland slíbil že nám letos vezme kobylku i s hříbětem na mezinárodní šampionát, bohužel se to na konec nepovedlo a naše dvě kobylky zůstaly doma, je to obrovská smůla neboť bylo téměř jistých pár mašlí,možná i pohár a Perfí mohla zjískat AP. Tak co k tomu dodat příští rok?  UVIDÍME
   
________________________________________________________________________
                                                                          
Život bere i dává dne 6.5.2013 se Perfí narodila welsh kobylka , která dostala jméno Perfect Princess.                        
                                     
______________________________________________________________________
28.4. HISLAND MUSLIN
Dnes ve věku téměř 29let,nás opustila naše výstavně nejlepší klisna,NIKDY NEZAPOMENEM heart 
                         
_______________________________________________________________________
 
______________________________________________________________________
FELISITI
Naše kobylka byla v březnu na svodu 3letých klisen v Hájích a obdržela od p.komisaře krásných 8bodu!!!! Velká gratulace a jen tak dál Felí. Nutno dodat že i mladá kobylka WPBr Polin  v majteku Verči G. kterou jsme jako ročku předváděly na výstavě v Pardubicích z matky A1/1 a tatínka welsh A H-S Manhattan dostala taky těchto krásných 8bodů i tobě Polinko velká gratulace.
_______________________________________________________________________ 
 
______________________________________________________________________ 
    
                           
______________________________________________________________________
 
______________________________________________________________________
21.10. DOPLNĚNÍ NOVINEK
_______________________ 
6.10.  4.ROČNÍK PELHŘIMOVSKÉHO PONY HUBERTA
Letošní ročník byl obzvláště vydařený, sešlo se 15 koní-poní, počasí bylo více než nádherné, bezva parta lidí, nikdo se nikam nehnal, prostě všem moc děkuji, za krásný den. Moje maminka se postarala o veliké občerstvení a krásné mašle, Miluška upekla dobrou buchtu a Dan obstarával oheň, prostě dokonalost sama a já mocinky děkuji. Každé dítě si odneslo LIŠKU jako na správném honu :-) letošní nejmladší účastnici bylo 5let!! Jela sama krok, klus cval!! Super jen tak dál. Nejstaršímu koni bylo 27let!! Tak doufám, že jste si to všichni užili tak jako já a příští rok se zase sejdem. Děkuji fotografkám za krásné foto a možnost jejich použití.
       
       
                                            
 
            _________________________________________________
15.9.PLASY
Letos hřebčín Trawel uspořádal místo výstavy a sportovního dne už jen krásný sportovní den pro děti a dospěláky. Plno soutěží a perfektní počasí, víc jsme si přát nemohly, teda mohly ještě nějakou tu mašli a i to se nám povedlo. Z naší stáje jsme letos nebraly nikoho a jelo se spíš na pomoc stáji PRIMAHORSELAND , vezli jsme jim dva koníky na kterých potom mimo jiných startovala naše Barča a i Eliška. Eliška jela letos jízdu zručnosti , naposledy s vodičem (vzhledem k věku) a vybojovala si krásné 2místo!!! Veliká gratulace Eliško a Barča, která měla ukázat Reyovi parkur a přesvědčit ho o tom, že třeba ani zeď není žádný bubák v parkuru 50cm to zmákla naprosto perfektně i s rozeskakováním a obsadila taktéž krásné druhé místo a Deniska s tímto koněm dokonce byla na místě 1 :-) taky velká gratulace i dalším zúčastněným ze stáje PRIMAHORSELAND,  včetně těch dospěláků a já slibuji, že se příští rok přidám :-). Barča ještě šla skok mohutnosti,ale vzhledem ke stáří Reye bylo 80cm už nad jeho síly, i tak hezké 5místo.Byl to moc krásný den a já děkuji pořadatelům a primahorselanďákům za zapůjčení koníků a holky příští rok v Plasech papa
     
                                     
_____________________________________________________________________
19.8.BUNDESSCHAU
36. Bundesschau která se konala v Remlingenu (Německo) byla trošku TROPICKÁ, no trošku asi né,ale hodně :-) Obdiv patřil každému, kdo tam dokázal v tom horku běhat a běhat a běhat. Za Českou republiku nás reprezentoval hřebčín Trawel, Mischel a Amerika. Všichni své koně předvedváděli jak jen to šlo a nejvíce se dařilo hřebčínu Trawel, který obsadil několik druhých,ale i prvních míst včetně šampiona :-) KDO BY TO ČEKAL :-)  Veliká gratulace. Výstava to byla moc hezká a já odjížděla spokojená, ikdyž welshů sekce  C bylo opravdu velice málo (jen 4), krásná kolekce welshů sekce D, ale i B a A. Prostě to stálo za to, ale teď budu odpočívat, neboť to horko nám dalo všem zabrat a to jsem ještě nevěděla co mě čeká doma sad Hodně zraněná Perfí, která utekla z výběhu elektrika ne elektrika a zamotala se do čeho si, sedřela si celou zadní nohu tak hodně, že musela být přivolána veterinářka, která jí ošetřila a budeme se jí věnovat ještě několik týdnů, než bude noha úplně v pořádku, jak to tak bývá, vždy po hezkém přijde rána. Perfí bude v pořádku, jen to chce čas a na ježdění teď musíme obě zapomenout.
_______________________________________________________________________
11.8. TACHOV
Již po druhé jsme vyrazily do Tachova závody. Barča šla opět parkur 70cm ,kde Lady udělala chybu a 90/90 šla čistě z téměř 40ti startujících se umístila na krásném 8místě. Děkujem Nikče za pomoc a fotečky.
                
Dlouho jsem nepsala ,tak se budu snažit vše dohnat :-). Ono toho ale moc nového ani není. Cilinka odjela zpět domů ke svojí majitelce, tak přejeme hodně štěstí se super poničkou :-).
Moje zlatíčka měla narozeniny, nejdříve Eliška 27.7. a potom Baruška 9.8. tak vše nejlepší sluníčka moje. Důležité podotknout, že Barče bylo už 18 let a proto jsem se snažila jí dát ten nejlepší dáreček, tak snad se povedlo: Lady Stár již není moje,ale majitelkou se stala Barčí.
                                  
7.7.TACHOV  
Dneska jsme se rozhodly ject na hobby závody do Tachova, odkud mimochodem pochází Lady. Barčí s Lady jela parkur 70/80(rozeskakování) a pak dvoufázová 90.  Smůla která nás doprovází od začátku skokové sezony, snad byla prolomena a teď už je klídek a pohoda smiley Lady šla čistě parkur 70 a rozeskakování taktéž, čímž si zajistila krásné 2místo yes . Druhý parkur jedna chyba,ale to nám vůbec nevadilo, protože parkur byl moc hezky zajetý v tempu. Ještě se nám tento den vylíhla krásná, malá kuřátka laugh máme jich 6 a ještě nějaký budou. Takže krásný víkend, děkuji holky, hlavně Katce ,která nám dělala super podkoního smiley. Děkuji za možnost použití fota od Marika Batelková. 
                             
_______________________________________________________________________   
23.6.2012 MEZINÁRODNÍ ŠAMPIONÁT HRADEC KRÁLOVÉ
   
                              
Letos jsem vyzrála nad poruchama auta a přepravníku a vezla jsem si sebou našeho taťku  AUTOMECHANIKA cheeky Cesta byla dobrá. Perfí, kterou jsme jako jedinou letos vzali nemá problém s cestováním, prostě perfektní. Při příjezdu do areálu jezdeckého oddílu v Hradci Králové, jsme chviličku hledali box pro Perfí, ale protože nebylo nic označeno vzali jsme si box co se nám líbil. Pak ubytování nás a procházka po Hradci - KRÁSA. Druhý den nastal den D Perfí jela do Hradce zkusit zařazení do Akceleračního programu, bohužel i přesto že byla první ve své třídě (a nebyla sama!) a stala se vícešampionkou mladých se do AP nedostala, nevadí a zkusíme to příští rok yes i tak byla velice hezky ohodnocena , obodována a zařazena do HPK (hlavní plemenné knihy).  Barčí se opět snažila pomoct kde se dalo, předvedla klisnu Limetree Prou, která ve své třídě 5ti leté klisny vyhrála, dále klisna Limetree Steping Stone, která taky svou třídu klisny 4leté vyhrála, blahopřejem p. Padrtové a velká gratulace letí  i do PRIMAHORSELANDU. Bylo naprosto hrozné horko a myslím že se každej snažil ,podat co nejlepší výkon, byla to krása a už teď se těšíme na další ročník, kde nás bude reprezentovat plno KRÁSNÝCH  a KVALITNÍCH poníčků cca 5, bude se na co koukat smiley
 Za použití fota děkujem Ing.Anetě Hoffmeisterové a Renátě Kolářové.                
                    
________________________________________________________________________________________
LIMETREE PERFECT COMBINATION JE BŘEZÍ !!!!!!
Ano je to tak, Perfí je březí a příští rok v dubnu čeká hříbátko. heart
_______________________________________________________________________________________
16.6.LIPOVÁ  
Ani letos jsme nesměly chybět v Lipové na přátelských závodech. Letos nás reprezentovala jen Barča s Lady,Barčí se rozhodla jen pro parkur 70cm, nebo´t Lady od karambolu s přepravníkem není stále v pořádku a podle toho vypadal i jejich výsledek. Bohužel 4místo a snad nejhůře zajetý parkur, ale i to se prostě v životě stává. Tak holky hlavu vzhůru a bude líp smiley. Foto nevím zda nějaké bude, ale pokusíme se něco sehnat. Společnost na cestě dělala Barče Káťa a Nikola s Cilinkou, která cestu a cizí prostředí zvládla na jedna.
________________________________________________________________________________________
CILINKA-FOTO 
Nikola Nevařilová 
smiley Cilinka po zaslouženém odpočinku 
  
______________________________________________________________________ 
2.6. CILINKA 
Dneska k nám na výcvik přijela 6ti letá krásná ponička Cilinka, budem s ní pomalu pracovat a  první foto dodáme co nejdříve.  Taky jsem si včera jela pro Perfí do hřebčína Mischel, hezky jsem se tam vyspala a odpočinula. Sobotní návštěva v hřebčíně Trawel-co dodat KRÁSA,KRÁSA, KRÁSA  určitě si udělejte čas a je´dte, protože je na co se koukat, letošní kolekce hříbátek je neodolatelná. Díky patří hlavně Míše Pešíkové za Perfí a za krásné dva dny u ní i s výletem, musíme to zase zopakovat smiley
________________________________________________________________________________________
26.5. STRUŽNÁ
Rozhodly jsme se zahájit letošní sezonu, závody ve Stružné, neboť jako jedna z mála stájí otevřela ZM pro ostatní, aby Lady nemusela hned první závod jít Z, vše ale bylo jinak a sezona nám začně někdy jindy. Lady nám totiž při příjezdu do Stružné vyskočila z přepravníku-předem a tím se hodně zranila a poničila přepravník. Je zajímavé že jezdíme na závody 4tým rokem a nikdy nic takového neudělala a dále je  VELICE  zarážející, že tam bylo plno lidí a  NIKDO  nepomohl (až L. Procházková-  DĚKUJI). Bylo po závodech a jelo se domu, samozřejmě aby toho nebylo málo, ještě cestou domu nám vypovědělo službu auto, takže na dálnici, zastavit-vyložit a počkat na opravu. Když se to s . . .  tak pořádně. Vše bylo ale štěstí v neštěstí neboť Lady neměla nic na šití a již po týdnu chodí na krokové procházky. Tak snad ještě letos vyjedem wink. Za foto děkujem N. Nevařilové, která vše absolvovala s náma.
                                     
________________________________________________________________________________________
13.5. PERFÍ
Dneska jsem dovezla Perfí do hřebčína Mischel ke hřebci Bryncadno Flamddwyn, zda se jim to povedlo uvidíme v červnu heart .
                   
_______________________________________________________________________________________
PRODÁN CONÁŠEK 
Gratulujeme ke koupi tak krásného a chytrého valacha a přejeme hodně radosti.
________________________________________________________________________________________
PERFÍ
Když bylo ošklivé počasí, domluvila jsem se v Hájích a jela s Perfí do haličky vyzkoušet skok ve volnosti a nestačily jsme se divit,poprvé v hale, poprvé nad skokem, ona je prostě dokonalá yes
 
    
    
________________________________________________________________________________________
    
20.4.LADY STAR
Dneska slaví naše Ladynka své 7mé narozeniny, tak Lady vše nejlepší, hodně zdravíčka a vzhledem k věku možná i rozum by byl fajn devil i tak tě máme rádi a těšíme se na další společnou skokovou sezonu, kterou máme před sebou. heart
________________________________________________________________________________________
16.4.NOVINKY
Všechny koníky máme, naočkované, odčervené, udělané krve a u klisen k připuštění a další vyšetření. Barčí s Ladynkou pracují a v brzké době vyrazíme na letošní první závody. Letos bude Barčí s Ladynkou chodit ZM-ZL 2x závody do měsíce, co se týče výstav, tak letos opět dvě výstavy a sice Hradec Králové a Plasy, kde nás bude reprezentovat Perfí a letos možná i  . . .  uvidíme smiley. Dále jsou v naší nabídce k prodeji stále dost zajímavý koníci ať už z hřebčína Trawel a nebo přímo od nás. Dvouletý valach Conáš welsh pony of cob type a dvouletá klisna haflingera narozená před dvěma lety u nás, oba koně za více než rozumné ceny, neváhejte a volejte-pište.
______________________________________________________________________
12.4 LUCINKADneska slaví Lucinka své 16té narozeniny, tak všechno nejlepší a mnoho dalších let s náma, nebo v tvém případě stačí ani né tak s náma, jako na louce krásné zelené a co nejvíce papání, to je vše co tobě stačí k radosti heart_________________________________________________________________________________________
10.3.CONÁŠ
Dneska jsme dovezly zpět, do naší stáje Conáše-Limetree Bad Conection a je nabízen k prodeji, Conáš je zdravej, vnímavej koník, připraven se naučit nové věci. Conáškovi bude začátkem dubna dva roky a je možné sním začít pomalu pracovat. Na ceně se určitě domluvíme. Koník je celoročně venku, chová se ale i ve stáji sám velice slušně.
 
   
 
________________________________________________________________________________________
SLEPIČKY- Máme nové přírůstky, krásné slepičky, které už se nám odvděčujou vajíčkama. smiley
 
                                             
______________________________________________________________________       
                    
1.2. LIMETREE BAD CONECTION - Welsh C
Opět nabízen k prodeji, pro neschopnost plnit podmínky kupní smlouvy, se Conáš vrací zpět do naší stáje a je nabízen k prodeji. Nyní již dvouletý valášek s plným PP, 100% charakter.
 
  

25.1. AKTUÁLNÍ FOTO
 
 
Dnes přišla aktuální fotečka maximálně spokojeného Rejdíčka a proto  s úsměvěm, ale zároveň se slzou v očích vkládám. I majitelka kobylky Trawel Mimí poslala novější fotečky této kobylky, která je stále nabízena k prodeji.

21.1.SAUTHFORK
Dneska byla odvezena kobylka do jiné stáje, kde už snad opravdu v klidu dožije.
_______________________________________________________________________
1.1.2012 A JAKÝ BYL ROK 2011 . . . . 
Bylo toho hodně, tento rok bych určitě zařadila mezi horší. Začátek roku byl poznamenán zdravím mojí maminky a hned následovala ztráta několika našich MILÁČKŮ...ať už jím byla Salinka (náš domácí pejsek), Hajzlíček (naše kočička domácí) a v neposlední řadě H-S MANHATTAN, náš plemenný hřebec. Zdraví potrápilo i naše kobylky babičku Hisland, Lady a ke konci roku i Perfí. Byly ale i krásné chvilky a to v případě výstav, nebo Barči sportovních výsledků. Co bych si přála v novém roce  . . . ? Aby byl lepší než ten co právě skončil a to přeji všem našim kamarádům.heart
 
ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2012    

23.12.2011
PŘÍJEMNÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ A ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK
 
 

PŘÍBĚH PERFÍ
Naprosto normální den, jako každý jiný, tedy skoro. Koníci se rozhodli, že ze dvou stád udělají jedno a společně se vydají na procházku. Šéfkou stáda je Lucka, ale dost často jí pomáhá Perfí, takže když se Lady rozhodla, že bude u nich, moc se jim to nelíbilo a zřejmě došlo k nějaké menší rozepři. Koníky jsem zavřela a opět rozdělila, Perfí trošku kulhala na zadní nohu, ale nebylo to nějak hrozné, tak jsem to až tak nebrala. Druhý den stála Perfí na třech nohách a nemohla chodit, vůbec se na nohu nepostavila a měla obrovský otok na vnitřní straně stehna, otok o velikosticca 30X30cm, opravdu  nehezký pohled a já okamžitě volala veterináře. Přijel druhý den, to už Perfí stála v boxe, do kterého nebylo vůbec lehké jí dostat. Ona poník, který se narodil a žil jen venku, spokojeně stála a jedla, nohu stále ve vzduchu. Veterinář ji prohlédnul, bohužel naše centrála neutáhla rentgen a tahat jí někam za elektr. nebylo možné, skutečně nohu vůbec nepoužívala. Veterinář mi oznámil, že má kobylka s nejvetší pravděpodobností podélnou zlomeninu kosti (zadní nohy), ale že půl roku doma zavřená a mohlo by to být dobrý. Neumíte si nikdo představit co to semnou udělalo, měla jsem pocit, že tohle je KONEC. Víc se nedalo dělat, rentgen neudělán, takže prostě tak. Perfí dostala tišící léky na bolest, zánět a odpočívala hezky doma. Co mě překvapovalo, nebyla neklidná, ona opravdu jako hodný pacient byla doma a brala léky. Třetí den, po návštěvě veterináře, jsem si všimla divně oblemcané nohy a šla jsem to opláchnnout (počůrané nožky, jak si nemohla přidřepnout), to ale nebyly a já brečela radostí, protože jsem byla opravdu šťastná, že se pan doktor mýlil. Otok, který Perfí měla na zadním stehně sám praskl a vyvalil se blevajzík, který jsme týden čistily a Perfí je zase jako divoký mustang. Nedá se říct, že šlo o pochybení veterináře, neboť ten udělal co mohl, dle našich možností. Těžko říct co bylo příčinou ono velkého otoku-bodnutí hmyzem, třeba..nevím a jsem ráda že to dopadlo, tak jak to dopadlo. yes

4.12.CONÁŠ
Dnes jsme s Janinkou odvezly valáška Conáše do jeho nového doma k Chomutovu. Cesta tam naprosto v pohodě, zato cesta zpět stála za TO a prodloužila se z hodiny a půl na čtyři, ale mohlo být i hůř :-) Cestou zpět se nám rozbilo auto a musely jsme počkat na záchranu z Chebu, vozík nechat na předem domluveném místě (velké poděkování), auto bylo odtaženo do Chebu a po týdnu jsme se vrátili zpět pro přepravník, prostě proč jednoduše, když nám to jde vždy krásně složitě. Děkuji všem za pomoc, Jani tak kam pojedem ?? angel

16.10.2011 SAUTHFORK
Nová kobylka na ustájení. Téměř 19ti letá babička-A1/1 si u nás užívá zaslouženého důchodu smiley. Foto dodáme co nejdříve.

12.11.2011 MENYSKA
Dnes odjela do nového domova naše malá nezbednice Menyska. Přejeme hodně radosti s malou čerticí devil

28.1O.2011 HUBERT-HÁJE
Další krásný letošní Hubert, tentokrát nás za Pelhřimov reprezentovala jen Barčí s Lady, ale slibujeme do příštího roku  VELKÉ  zlepšení. Společnost naší Barče dělala Barča L. s Elinkou. Naprosto perfektní, až neuvěřitelné počasí (na objednávku). Až na pár nezbedníků, pěkná klidná jízda. Děkujeme za pozvání a příští rok nás určitě přijede vícwink
  

22.10.2011 HUBERT
Krásné počasí, super lidičky, tak bych asi popsala letošní již 3. ročník Pelhřimovského pony Huberta, bohužel účast jen 3 poníčků. Letos nemohly dorazit naše kamarádky z PRIMAHORSELANDU, tak holky příští rok se na vás mocinky těšíme :-) Trocha westernu nám dělala Míša se Sárou a příjemnou perličkou byla Monča se Sivem v dámském sedle a krásném korektním obleku, což bych asi trošku vytkla ostatním účastníkům, neboť někdo neměl ani přilbu :-( .Tak příští rok troška zlepšení a já se už teď těším na další ročník . Všem děkuji ať už svojí mamince za dokonalé občerstvení, Ivetě za mašličky, Milušce a Danovi, prostě všem vám moc děkuji a příští rok zase AHOJ :-) 
                
                 
____________________________________________________________________

15.10.NEBANICE
O týden později se vracíme zpět do Nebanic na teoreticky poslední závody. Tentokrát naprosto krásné slunečné počasí. Barča s Lady jely na styl parkur do 90cm, krásné nacválání, pravidelné, oprava nohy po špatném doskočení, opravdu hezky zajetý parkur, bohužel bez ocenění  a žádné mašle. Druhý parkur 90cm nám Barča tak trošku zabloudila a byla vyloučena za nedodržení trasy. Už to tak chodí a i mistr tesař se utne smiley. Tak uvidíme zda byl tento závod pro nás poslední a nebo se pojedeme ještě příští týden podívat do Mar. Lázní.
 
    

8.10. NEBANICE
Naprosto neodolatelné počasí-déšť, déšť a znovu déšť, proč být doma, když můžem krásně moknout na závodech tentokrát v Nebanicích smiley. Barčí v sedle Lady, Janinka náš podkoní a já zase jako řidič. Dva parkury zajela Barča s Lady čistě a domu se vezla jedna mašlička za krásné třetí místo. 

24.9.HŘEBČÍN TRAWEL
Dnes jsem si v brzkých ranních hodinách udělala výlet do hřebčína Trawel, podívat se jak koníci rostou. Začínáme pomalu s Barčí zvažovat pořízení nového koníka pro malé děti, neboť naše Lucinka, která zatím vozí začíná dost často pokulhávat a používat na vožení dětí kobylku starou 26let je trošku  . . .  Perfí je sice šikovná, ale chtělo by to něco menšího, tak dáme doma poradu a uvidíme jak vše dopadnesmiley. Opravdu krásný den, odpoledne pak trošičku práce u koní s Miluškou co víc si přátsmiley , děkuji.
 
      
_______________________________________________________________________

18.9.GABRIELKA
Po téměř dvouměsíční nechtěné pauze naší Ladynky jsme se rozhodly vyject na závody. Barčí v sedle Lady Star, Janinka náš věrný podkoní, já řidič a tentokrát se jeli podívat i naši kamarádi, kteří pomalu přicházu na krásu z koňského hřbetu Alča, Karel a malej Kryštůfek kterej již jezdí na Lucince. Počasí opět naprostá katastrofa déšť déšť a zase jen déšť. Ladynka jela dva parkury a oba čistě (70-90cm) jedno krásné čtvrté místo. Velkou odměnou nám byla, speciální cena za nejstylovější jízdu od p. Čmolíka, moc děkujeme smiley Fotečky máme a děkujeme za jejich použití. Další závody si zajede Lady za 14dní a sice v Nebanicích dvakrát po sobě, pak už jen nějaký ten Hubert a bude se odpočívat a připravovat na další skokovou sezonu s Barčou v sedle.
       

31.8.ANGELIS CONNIE
Dnes byla malá Connie odvezena za svojí majitelkou do Teplic, hodně štěstí holky smiley

27.-28.8.PLASY 
XV.NÁRODNÍ VÝSTAVA WELSH PONY A COB SPOJENÁ S REGIONÁLNÍ VÝSTAVOU SHETLANDSKÝCH PONY.

Letos skutečně už po patnácté a já stále počítám, kolikrát jsem byla, ale nad 10 účastí to bylo na 100% smiley. Naše sestava byla já, Janinka, Eliška, Barča, Dan a Janinky Barča smiley. Bohužel celá sobota byla ve znamení stálého deště, neděle byla už lepší, ale protože jsme všichni v sobotu hodně zmokli a byli promáčení a zmrzlí až na kost, jelo se večer domů. Sešla se velká kolekce Menýskovo hříbátek a všichni si odvezli mašličku!!!! JEN PRO TEBE MENÝSKUheartNaše malá Menyska si odvezla v hodně obsazené třídě krásné 3.místo, Perfí 1.místo ve své třídě a vícešampionka své kategorie, bohužel slabě obsazené. Další Menýskovo potomek, krásná klisnička welsh sekce A, si odvezla 2.místo a roční klisnička v majetku malé Natálky Šímové získala v silně obsazené třídě také 2.místo. Barčí se snažila pomoci kde se dalo a mimo předvádění našich koní předváděla koně i ze stáje - PRIMAHORSELAND, rodině Šímů a hřebčínu TRAWEL. Druhý den ráno jsem se tam vrátila s Barčí a Danem, abych pomohla se sportovní částí. Počasí se umoudřilo a až na ty šílené vosy to bylo super. Děti a nejen děti, podávaly naprosto úžasné výkony a všem patří veliké díky a obdiv. Už teď se těšíme na další ročník této krásné výstavy yes. Děkuji všem za pomoc a použité foto.
          
          
          
______________________________________________________________________
 
26.8.PRÁZDNINY
Tak nám pomalu končí prázdniny, během kterých se udělalo kus práce s koníkama. Byla u nás na prázdninách Barča L. se svojí kobylkou a pomohla s obsedáním Trawel Rangera. Dále u nás byla na víkend Deniska i s koníkem, aby jim Barčí trošku pomohla najít společnou cestu. Tento víkend jedeme do Plasů na Národní výstavu, kde nás bude reprezentovat Perfí a Menýska. Sportovních soutěží se letos nezúčastníme, ale budeme se snažit trošku pomoci. wink
      

18.8.RANGER
Trawel Ranger ukončil svůj základní výcvik pod sedlem. Je nabídnut k prodeji.
 

15.8.ČIVAVKY NA PRODEJ-PRODÁNO
Nabízíme k prodeji čivavu dlouhosrstou plavou, už jen kluci, cena dohodou, k odběru ihned.
              
_______________________________________________________________________
11.8 RANGER
Tak holky pomalu pracují s valáškem Rangerem, Janinka udělala práci ze země a Barčínky se mu začínaj věnovat se sedlem, je chytrej a spolupracuje. Ranger je nabízen k prodeji.
  
_______________________________________________________________________
10.8.NOVINKY
Naše rodina se rozrostla o nové členy a sice kočička Britská modrá a pejsek Jack Russel Terier, obě tyto zvířátka jsou narozena 16.6. jako náš tatínek smiley.
        
_______________________________________________________________________
9.8.BARČÍ
Dneska má Barčí narozeniny, tak všechno nej nej zlatíkiss

30.7.LIPOVÁ
Rok se s rokem sešel a máme za sebou,již 7. ročník závodů v Lipové. Letos opravdu slabá účast a to určitě jen díky opravdu špatnému počasí, pršet totiž nepřestalo ani na chvilku. V porotě jsem byla já a Ivana Henzlová ze Salajny. Dva parkury na styl 50cm a 70cm tady naše Barča s Lady 3.místo. Další parkur 80cm Barča čistě, rozeskakování 1 chybka což znamenalo krásné 3.místo. Barča H., která momentálně jezdí na Salajně, se se Synkem umístila taky na krásném 4.místě. Všem moc blahopřejeme, protože v tomhle počasí to byl nad koňský výkon a já jsem ráda, že se nikomu nic nestalo. Fotila Barča Korelusová, děkujem za použití.
 

27.7.ELIŠKA
Dneska má Eliška narozeniny a už jí je 7 smiley, velká gratulace sluníčko naše

17.7.CHEBSKÁ
Dnes dostal náš podkoní Janina volno a jen já a Barčí s Lady jsme odjely na veřejňáček do Dvorů u Chebu. Barčí jela dva parkury a sice do 80cm, zde jedna chyba a parkur stupňovaná do 1m se žolíkem 110cm. I zde měly holky jednu chybu, ale žolík 110cm daly bez zaváhání a tím krásné 4. místo. Fotečku nám poskytl Kamil-děkujeme.Teď bude Ladynka 14dní odpočívat a pak pojedeme na veřejňáček do Lipové, kam se moc těšímesmiley.
 

16.7.NARNIE a NIKOLKA
Dnes odjely malé kobylky do svého nového domova.Přejeme majitelce mnoho krásných zážitků.

12.7.KASTRACE
A máme valášky. Naprosto perfektní a bezproblémová kastrace Trawel Rangera a Limetree Bad Conectiona, oba naši valášci jsou nabízeni k prodeji. Aktuální foto dodáme co nejdříve.

10.7.K.V.HORY
Dnes krásný slunečný den, všichni dokonale spálený. Podruhé v tomto roce zpět do K.V. Hor a bojovat s Lady o přední umístění. Barčí šla parkur do 90cm a zde jedna chyba, na poslední chvíli jsem se rozhodla jí přihlásit na parkur do 110cm. Ladynka zatím chodí jen Z a nešla ho nikdy čistě, vždy aspoň jedna chybka a dneska poprvé ČISTĚ!!!!  i rozeskakování, prostě holky jste jedničky a patříte k sobě yes Barča s Lady 2. místo, ale p. Mička se vzdal své mašle za první místo pro Barču, takže si odvezla hned mašle dvě smiley. Děkujeme za krásné sportovní gesto. Foto zvládla naše skvělá Janinka fotografka a podkoní v jednom, děkuji.
   

8.7.RANGER Z HŘEBČÍNA TRAWEL
Dnes jsme dovezli z hřebčína Trawel nádherného žlutého hřebečka, kterého čeká v úterý kastrace a začneme sním pomalu pracovat. Ranger je nabídnut k prodeji.

26.6.NIKOLKA A NARNIE Z PRIMAHORSELANDU
Dnes jsme si dovezli malé poníčky k nám na prázdniny a zároveň jsou nabídnuti k prodeji.

25.6.2011       MEZINÁRODNÍ ŠAMPIONÁT PARDUBICE 
Po roce zpět a pokusit se zopakovat loňské úspěchy. Letos tři přepravníčky a v nich to nejlepší z Karlovarského kraje smiley . Tři přepravníky znamená velkou banda lidí a já vám  VŠEM  děkuji za pomoc, každý jste se snažil jak to šlo a poděkování přišlo i z hřebčína Trawel a Primahorselandu yesNaší stáj reprezentovala Trawel Mimi a odvezla si 2. místo klisny 3-4leté plus titul vícešampion mladých a zařazení do AP, prostě krása co víc si přát. Dalším pokladem naší stáje byla Perfí odvezla si 1. místo ve své třídě a na to, že se loni nechtěla vůbec na výstavách předvádět, se letos předvedla dostatečně yes. Dalším koníkem předváděným naším ponycentrem byla mladá klisnička Polin(majitelka:Veronika Garafiová) z našeho zesnulého H-S Manhattan a rozhodně mu ostudu neudělala, neboť si odvezla 1. místo ve své třídě, plus 2. místo v celkové třídě mladých. Takže celkem dva poháry za první místo a třikrát druhé místo. Počasí si z nás dělalo více než srandu, chvilku krátký rukáv za chvilku mikča a na konec i trocha deště. Dalším koníkem byl dvouletý hřebec sekce B z Primahorselandu, který skončil na 2. místě. Měli jsme možnost po třech letech vidět Doublle Lady z naší Lucky je to pořádný kousek jako maminka, ve své hodně obsazené třídě skončila na krásné 6. místě a byla zařazena do plemenné knihy. Dalším vystavovaným koněm byla roční klisna sekce D Barči Korelusové i ta si odvezla mašličku za krásné 4. místo. Prostě všechny koníci co cestovali v jednom z našich jmenovaných přepravníčků, si odvezl mašličku a někdo i pohár. Bylo to krásné a i na pár nesrovnalostí, které se postupem času vysvětlily to byla krása. Příští rok se vrátíme! Vkládáme foto Barči Korelusové a další fotografky, děkujeme za použití. Foto Mimi s Barčou L. vložíme hned jak nějaké dostaneme.
  
  
 
LONI NÁM UPADLO KOLO ZA JÍZDY NA PŘEPRAVNÍKU A LETOS UŽ JSEM MĚLA JEN RÁNO PÍCHLOU GUMU NA AUTĚ, TAK PŘÍŠTÍ ROK UŽ BY TO MOHLO BÝT OK cool

20.6.ČIVAVA
Dnes nás naše čivava mile překvapila, když porodila neuvěřitelných 8 štěňátek! Maminka i mimnka jsou v pořádku a brzy přidáme fotečku. Bohužel v tento den nás opustila naše kočička, je to zase život za život, ale tak už to chodí, bude nám smutno, navždy zůstaneš s námi .heart

18.6. Děpoltovice
Počasí se nám vydařilo a to je fajn. Barča s Lady předvedla čistý a ukázkový parkur, což se o některých zúčastněných říct opravdu nedá, někdo musel i na věž rozhodčích kvuli ošklivému zacházení s koňěm a o stylu jízdy nebudem psat ,to by bylo na dlouho. Opět náš SUPER podkoní a fotograf (no tady teda to super nevím, nevímcheeky). Každopádně krásný den a já za něj děkuji. Další parkur Barčí s Lady jsou K.V. Hory asi za 14dní. A teď už se začnem přpravovat na mezinárodní výstavu welsh pony, která se koná 25.6. v Pardubicích. Letos budou naší stáj reprezentovat tři koně Perfí, Trawel Mimi a roční kobylka Polin z matky A1/1 a H-S Manhattan. Dále do přepravníku bereme dvouletého hřebce sekce B z Primahorselandu. Výstavu si jedeme užít, pokecat s přáteli a rádi pomůžeme s předváděním. Prostě nás čeká další krásný víkend. Držte nám prosím palečky yes.
 
 
 
 

12.6.CONNIE
Dnes má narozeniny malá Connie. Vše nejlepší, je jí už celej jeden roksmiley
                                

11.6. OSTROV
Ani tento víkend jsme nezaháleli a opět jsme vyrazili ve složení Janinka, Janinka, Barunka a Honzík do PRIMAHORSELANDU, tentokrát ale v roli rozhodčí-posuzovatel. Děti ve zdejším kroužku vedeném Deniskou P., předvedly, co vše se za první rok existence kroužku naučily a že toho nebylo málo! Dopoledne plné soutěží a různých záludných otázek :-). Nebylo jednoduché pak rozhodnout o umístění, protože všechny děti byly maximálně šikovné. I počasí (měla jsem objednáno 20 stupňů) bylo perfektní, ikdyž spálená záda i ruce máme asi všichni. Děkujeme za pozvání a příjemně strávený den. Příští rok se na vás děti zase moc těšíme! smiley
     _______________________________________________________________
 
A aby toho nebylo málo, dvě hodiny před našim příjezdem se v Primahorselandu narodila letos již třetí kobylka! Tentokrát kobylce Bětušce po našem zesnulém hřebci H-S Manhattan. Kobylka je maličká, ale během pár dní vše dožene, velikánská gratulace.smiley
            

FOTO NEBANICE
Fotky stažené z rajče-net.Děkujeme za použití.
           
           
 
4-5.6. NEBANICE
DEN DRUHÝ
Tak i dnes zajela Barčí s Lady krásný parkur. Jedna chybka opět na našem začarovaném skoku devil, ale to vůbec nevadí, jak jsem již psala je potřeba si uvědomit, že Lady je PONY a vždy má proti sobě velké koně. Foto dodá Janinka, ikdyž dnes budou fotky spíš k zasmání než k pokoukání smiley.Teď si Ladynka trošku odpočine a další start má v Děpoltkách 18.6. Já s Janinkou dvěma našema poničkama jdeme odpoledne s dětmi oslavit dětský den.
 
Dnes jsme se vrátily po dvou letech zpět do Nebanic si zazávodit. Pocity jsou zvláštní, ale Barčí a Lady nezaváhaly a vše přeskákaly na jedna. Jak jsem již psala, Barča může s Lady chodit už jen Z velký koně a víc, takže dnes mají holky jedno Z už za sebou s jednou chybou (na stejném skoku, kde si před dvěma lety tak trošku více rozbily čumáčky) a další zítra před sebou. Já tvrdila že si dneska jedeme obhlídnout terén a zítra si zaskáčem. Foto bude snad nějaké zítra, protože já když držím palečky nemůžu fotit a zítra jede náš zkušený podkoní Janina smiley

29.5.OSTROV
Dnes jsme dovezli zpět připuštěnou haflušu našim kamarádům do Ostrova a zkoukli krásnou malou kobylku po našem zesnulém hřebci H-S Manhattan z matky Limetree Proud. Malá je naprosto úúúžasná a hlavně celý Menýsekyes


25.5. CONY POPRVÉ VENKU
Po 10-ti dnech u nás jsme vzali divokého hřebečka ven, choval se celkem obstojně, ale dal nám jasně najevo, že když bychom ho pustili, už bychom ho nechytili, takže pěkně pomalu na lonžce :-). Po vycházce jsme poprvé vyčistili i kopýtka a všechny!yes Je to krasavec a šikula smiley 
 

22.5.OSTROV
Dnes jsme našim kamarádům z Ostrova odvezli kobylku Perlu (halinger) ke hřebci do Žalmanova nad K.V. Kobylka nikdy necestovala v přepravníku a zvládla to vše na jedničku, teď už jen držet palečky, ať se  za rok narodí krásné, zdravé hříbátko :-) .
21.5.ŠTICHOVICE
Dnes jsme si dojeli pro připuštěnou Mimulku (Artušem) do Štichovic, zda-li se to povedlo či ne uvidíme kolem 10.6. Dále jsme prošli všechny výběhy a obdivovali krásu welshů... a že ve Štichovicích u rodiny Blažků (hřebčín Trawel) je na co koukat! Kolekce letošních hříbat je více než nádherná a i plemenní hřebci stojí za shlédnutí. Foto mladých hřebců a letošních hříbátek hovoří za vše a nakonec jeden z plemených hřebců Trawel Artuš.
      
15.5. KARLOVY VARY - HORY
Krásný den strávený na veřejném tréninku v KV - Hory, sice nás potrápil trošku deštík, ale se super partou a dobrou náladou nás nic nerozhodilo. Po dlouhém zimním odpočinku měly Barča s Lady premiéru a na obě byl opravdu krásný pohled. V celku 3 parkury zvládly s přehledem,  v pěkném stylu a čistě! O Ladynku se nám jako "podkoní" starala Janina a zvládla to na 1 moc děkujem :-) Další parkur čeká Barču s Lady v Nebanicích.
 
 
LIMETREE PERFECT COMBINATION - PERFINKA
Sluníčko dnes slaví už 2. narozeniny!!! heart
 
 
 
REJDÍČEK
Včera jsme dostali samé krásné zprávy z Rejdíčkovo nového domova. Foto mluví za vše...heart

14.5. HŘÍBÁTKO
Dnes ráno nás čekalo ve výběhu nádherné překvapení - Lucinka si klidně venku a bez nás porodila hříbátko!!!yes (O 14 dní dříve, než měla první termín). Je to krásná černá kobylka a na jméně si dáme pořádně záležet!
 
 
 
LIMETREE BAD CONNECTION  
Odpoledne jsme z Babic přivezli ročního hřebečka welsh C. Je naprosto divoký, ale nádherný. Chviličku po vyložení už měl nandanou stájovku a tak můžeme začít s krocením smileyPůvodem je z maminky jako Limetree Proud a tatínka má stejného s Limetree Perfect Combination. V budoucnu bude nabídnut k prodeji.
 
 

13.5. TRAWEL MIMI

Dnes slaví 3. narozeniny a je z ní už opravdu krásná kobylka, moc gratulujeme! smiley


7.5. Odjezd Kandíska
Na přání majitelky Lenči, která odjela na půlroční pracovní stáž, jsme dnes odvezly Kandíska blíže k majitelčině novému bydlišti. Hned získal nového kamaráda, tak snad se mu tam bude líbit smiley

A protože jsme neměly cestování dost, jely jsme ještě k Míše Pešíkové (Hřebčín Mischel) pokochat se hříbátky a taky na grilčo. Míšo, děkujeme! Mňam smiley Celkem 430km s novým přepravníčkem.

 


29.4.TRAWEL MIMI
Dnes jsme odvezly s Janinkou Mimulku do Štichovic ke hřebci Trawel Artuš. Mimulka dělala trošku drštičky, ale myslím, že se brzy zamiluje a příští rok se narodí krásné hříbátko. Letos se ve hřebčíně Trawel narodila opravdu nádherná hříbátka (ani se nám nechtělo domů) a to ještě nemají zdaleka všechno. Rozhodně doporučujeme návštěvu tohoto hřebčína. Jako důkaz vkládáme foto poníčků-hříbátek.
    

27.4.AUTOŠKOLA
A máme to doma, řidičský průkaz skupiny B+E a teď už opravdu můžeme vyrazit s autíčkem a přepravníkem. Ráda se pochlubím, že jako jediná, jsem to dala za plnej počet bodů yes

23.4. OSTROV-PRIMAHORSELAND
Nádherné počasí nás provázelo celý den při akci O VELIKONOČNÍ VAJÍČKO. Ve složení dvě Barunky, dvě Janinky, jeden Honzík a jedna Eliška (ta dokonce závodila a skončila na krásném 3. místě (děkujeme za pujčení poníčka). Na začátku jsme se snažily trošku pomoct, Barča fotila a malá Barča byla jako vodič. Janinka a Honzík pomáhali na stanovišti s úkoly. Na konci oheň a opékání buřtíků, prostě vše se vydařilo, jak mělo. Moc děkujeme za pozvání a rádi zase přijedeme pomoct a zazávodit si.
  

20.4. NAROZENINY
Ladynka a Kandísek mají dnes narozeniny, tak všechno nejlepší miláčkové :-)
a Betynka odjela na pastviny ke svému majiteli, přejeme Betynce hodně spokojenosti. Společnost jí tam bude dělat ponička Princezna.
17.4. PŘEPRAVNÍK
Máme doma přepravník! (velikost na jeden a půl koně).
A Lady Star už má nové podkovičky, tak se může začít závodit. V letošní sezóně bude chodit s velkými koníky a to stupně Z a ZL. Začínáme v květnu K.V. Hory 
 

12.4. LUCINKA-MUŠKA2
Lucíček má narozeniny, přejeme vše nej nej.

9.4.NOVINKY
Tento víkend jsme pojali hodně pracovně. Po zimě jsou opravená vrata, plot, ohrada, zahrada, obdelníček i s překážkami, prostě obrovský kus práce. Děkuji všem a to MOC a MOC. Sobotní dopoledne nám zpestřila fotografka Zuzka Buráňová (časopis "Koně a hříbata") a na fotečky si počkáme cca 3 týdny, ale budou stát za to :-) .
A teď nějaké foto z našeho foťáčku:
  

25.3.LADY STAR
Po dlouhém zvažování a přemýšlení jsme se rozhodly Lady Star nabídnout k prodeji. Důvodem je Barči věk (17let) a již spolu nemohou závodit v ponysportu. Klisna je zdravá s perspektivou do vysokého skákání. Druhým rokem ve sportu má vyskákáno pony L a Z-velcí koně. Lady Star má zvláštní povahu. Není zlá, ale žádný mazel také ne, je prostě svá. Baví jí lítání po loukách (jen  na bosalu) a ráda skáče (dnes první větší skání po zimě kolmák 115cm - pro ní není problém). Budeme rádi, pokud se najde spíše rodina se šikovným potomkem a sportovními ambicemi, než oddíl. Další otázky rádi zodpovíme.

19.3.SCHŮZOVÁNÍ        
Dnes jsme se Janinkou zúčastnily schůze příznivců a členů SCHWPC. Než jsme si ale jely sednout a pokecat, zastavily jsme se u Mišulky Pešíkové zkouknout její opravdu krásná a povedená hříbátka, takže máme rozhodnuto, další náš přírustek bude welsh cob :-)
 
 
 5.3.REJDÍČEK
 
Spokojený Rejdíček v novém domově :-) .Děkujeme za foto.

26.2.NOVINKY
Myslím, že je na čase vložit nějakou radostnou zprávu a já jí mám LUCKA a MENÝSEK budou mít mimíska, ano, ano Lucinka je březí a koncem května se narodí hříbátko, určitě to bude kobylka a celej Menýsek, držte nám palečky.
 

12.2. H-S MANHATTAN
Dnes nás nečekaně opustil náš plemenný hřebec H-S Manhattan. Menýsku, co jsi nám to udělal, měl jsi pro letošek připraveno plno klisniček a děti tě měly rády pro tvůj neskutečný charakter. Snad jsi tam nahoře šťastný, nám je tady bez tebe hodně smutno a tvůj boxík je prázdný. Nikdy nezapomeneme heart. V letošním roce by se mělo ještě po tomto neskutečném hřebci narodit 6 hříbátek. 
 

1.2.SALINKA
Dnes nám odešla Salinka. Nikdy na tebe nezapomeneme a děkujeme za krásných 15let s tebou, navždy zůstaneš v našem srdci. 

29.1. REJDÍK
Rejdíček našel svůj nový domov. Vegetí až na Moravě, společnost mu dělá valášek poník a prý je spokojen. Hned jak dorazí foto, dodáme.

21.1.OČKOVÁNÍ
Chřipka-tetanus. Naprosto vzorné chování včetně malé Connie, Lucka, Mimi, Betinka,Lady,Redík. Tak ještě krve u Lucík, Lady, Mimi a Connie a můžeme vyrazit na výstavy a závody cheeky. Co se týká výstav, budou to letos jen dvě Pardubice 25.6. a Plasy (20-21.8.?). Závody . . . Letos se bude připouštět klisnička Mimi a to hřebcem z hřebčína Trawel Artušem. U Lucinky máme velký otazník, protože stále nemá říje i přesto, že k ní pouštíme Menýska, takže mám podezření, že i mistr tesař se utne a Lucka by mohla být březí (porod konec května). Pokud ano, letos jí už připouštět nebudu, ale pokud není březí, chtěla bych připustit Bonsajem. Prostě vše chce svůj čas, připouštěcí sezóna začíná za měsíc, tak uvidíme.
21.1.DNES MAJÍ NAŠE STRÁNKY NAROZENINY yes CELÉ DVA ROKY smiley

7.1.2011   NOVINKY
Tak kde začít...Barča má od začátku prosince ruku v sádře, takže od koníků má teď trošku oraz a Lady odpočívá. Menýs se rozhodl, že pomuchlá Kandina a protože jsem se dlouho snažila, aby se k sobě nedostali, našel si cestu sám.Totálně rozmlátil stáj a přes dva dřevěné boxy se k němu prostě dostal a jako dva normální kluci si nabančili. Vše se obešlo bez vážnějšího zranění, jen pár oděrek a nějaký ten kousanec. Vzhledem k obrovským mrazům vypověděl službu el. ohradník a a poníčci to hned zjistili. Nebylo dne, kdy bych ve sněhu nad kolena nechytala nezbedné poníky. Kdyby jste měl někdo pocit, že píši shrnutí celého roku tak nee, tohle vše se stalo během jednoho týdne a to ještě není vše, protože největší korunu tomu dala moje MAMINKA heartKaždý rok na Silvestra chodíme popřát babičkám (maminkám) a nebylo tomu jinak ani letos (loni). Jen s rozdílem, že místo radosti byly jen slzy a smutek. Važte si každé chvilky strávené s člověkem, kterého máte rádi, protože dneska tady jste, ale zítra třeba . . . Maminka byla kolem 19h. na Silvestra odvezena do chebské nemocnice s mozkovou příhodou a ještě téhož dne po 23h záchrankou vezena do Sokolovské nemocnice, kde si prošla různými vyšetřeními a několik dní si poležela. Dnes už je doma v plné síle. Proto ani nebyla chuť na novoroční vyjížďku, jen na chvilku jsem si sedla na Menýse, který z toho neměl vůbec žádnou radost. Tím byl zakončen konec roku a moje dovolená, takže než takovou dovolenou to raději nic a  MAMINKO prosím, už neblbni kiss.

26.12.NAROZENINY
Dnes má narozeniny moje maminka, přejeme jí vše nej nej k narozeninám, hodně štěstí, zdraví, máme tě moc rádi - DĚKUJI ŽE JSI heart

PROCHÁZKA
Někdo chodí na procházku s pejskama, Janinka se rozhodla vyvenčit poníčky smiley
 

24.12.2010
                           PŘÍJEMNÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ
 

20.12.PŘEPRAVNÍK
A je to tady - máme přepravník smiley. Dnes byla zaplacena záloha a hned jak dovolí počasí se pro něj pojede, opět velké díky své mamince heart
 
                                    

                                            SOBÍCI A SANTA smiley
 
        
         
        

11.12.NOVINKY 
Co dát jako první: máme autí! Pořádné velké autíčko, kam se nás vejde 9 a ještě za tím můžem v pohodě táhnout vlek s koníčkama, děkuji moc svojí mamince kiss. A druhá novinka je, že si Lenka dovezla malou, neposlušnou,krásnou, koňskou slečnu Angelis Connie, fotečky malé princezny dodáme co nejdříve, ale auto vkládám smiley
                              
_______________________________________________________________________
5.12.
Dneska je to rok co máme Perfí, je dokonale rozmazlená a začala velice rychle růst, tak snad z ní nebude na jaře sloníček heart
______________________________________________________________________
4.12.DOUBLLE LADY
Krásná fotečka ještě z léta dorazila od majitelky malé Ladynky, děkujem za foto 

   


28.11. NOVÉ SENOVÉ PŘÍSTŘEŠKY

Nevím nevím, kde se to v nás vzalo, ale zvládly jsme to. Poníčkům jsme postavily příštřešek dokonce na dva balíčky, aby neměli hladíček! Moc děkujeme Lence s Evčou (Candino) za pomoc a doufáme, že tu sobotní brigošku neodmarodíme. smiley

Foto druhého přístřešku (u Rejdíčka) dodáme co nejdříve.
  
 
17.11. P.S.LOWE YOU
Se slzičkama v očích jsme se dneska rozloučily s malou Lafí, která odcestovala do nového domova do Domažlic. Přejeme hodně radosti a žádné starosti smiley
_________________________________________________________________________
16.11.PRIMAHORSELAND
Dnes jsme si s Janinkou udělaly výlet za holkama do Ostrova (naočkovat koníky), ale hlavně si krásně zajezdit. Byla to velká sranda, Janinka hezky na parelce a já na kobylce, která vůůůůbec nevyhazujeangle, foto bohužel žádné nemáme, ale bylo to opravdu moc hezký a za rok mají holky Denisky vyjížďku zase oni u nás-děkujem.
_________________________________________________________________________
14.11. TRAWEL REBEL
Dorazilo k nám krásné foto Rebela a jeho dětských kamarádů smiley
                              
____________________________________________________________________
Krásné proměny mladých krasavic smiley
 
LIMETREE PERFECT COMBINATION
 
     Jaro 2010 Léto Plasy 2010 Podzim 2010

 TRAWEL MIMÍ

jako miminko :-) Jaro 2009

Léto 2010 Podzim 2010


6.11. OČKOVÁNÍ, ODČERVENÍ.

Před zimou jsme koníčky odčervily a ty co potřebovali dostali i vakcínu chřipka-tetanus.Teď už budeme více-méně odpočívat. Opět nás opustila Nikča, ale díky velkému humbuku už naposledy, není cesty zpět.V prosinci se přiveze nový přírustek, kterým je letošní klisnička opět z hřebčína Angelís a hrdou majitelkou je Lenka (Kandíno), vkládám foto, neboť je opravdu krásná.

30.10 HUBERT-HÁJE
Poslední letošní Hubert se konal za krásného slunečného dne v Hájích. Vše bylo opravdu dokonalé, nemám nic co bych vytkla, ukáznění jezdci a večerní soud-paráda. Moc všem děkujeme, protože víme, co obnáší něco takového uspořádat. Na letošního Hubertíka se vydala tato sestava: Barča H. a Menýsek, (který byl mimochodem svým výkonem středem pozornosti smiley) Barčí s Ladynkou a Petra s Falíčkem. Dopoledne se konal dětský Hubertík, kde nás krásně reprezentovala Nikča s Rejdíkem. Tím byla ukončena letošní sezóna a co nás čeká v té další, ukáže opravdu až čas.
 
 

 24.10.NAOMI
Dnes byla prodána a odvezena kobylka Naomi, přejeme majitelům max. spokojenost s touto mladou a velmi milou klisnou.
3.10. HÁJE
Dnes byl poslední letošní veřejňáček pořádaný rodinou Šímů v Hájích a proto jsme nemohly chybět smiley. Krásné počasí a příjemné prostředí, paní ing. Šímová v porotě a ing. Šíma u ohně rodával buřtíky a ohříval gulášek. Za naší stáj reprezentovaly Barča s Lady a Nikča s Redem. Další účast byla Barča H. a Petra K. s Falkem, taky přijely a pěkně se předvedly Barča Levová se svou klisnou Elí (mimochodem Barča minulý týden úspěšně složila ZZV) a doprovod jí dělala Blanka s Karamelkou. Všem holkám se dařilo a mimo Petry si odvezly všichni mašličku a věcné ceny-blahopřejeme. Barča s Lady šla 70( mělo to do 80cm) a protože je trdlo a skočila skok mimo pořadí, neumístila se. V 90(mělo to až 1mcool) byla na krásném 5. místě. Skok mohutnosti byl rozdělen na velké koně a pony. Barča překonala skok 120cm a dostala mašličku za 1. místo. Nikča s Redem dostala mašličku za účast, ale musím říci, že Nikča je šikovná a Rejdík je PAN  učitel. Nikča jela 50cm a potom i TĚCH! 70cm yes . Tentokrát byla naše fotografka Barča bohužel v práci a proto fotila Janinka, pěkné foto dodáme co nejdříve. Příští týden nás čeká v Hájích Hubert a tím bude naše sezóna u konce.
 
_______________________________________________________________________
8.10.NOVINKY
Dnes byl u nás veterinář na zjištění březosti u Lucinky a odebrat krev Naomi. Lucinka bohužel březí není a příští rok, poprvé za 11 let v Pelhřimově se nám nenarodí žádné hříbátko sad, jelikož jsem ale podnikavec, tak určitě něco vymyslím wink
______________________________________________________________________
3.10. 2. PELHŘIMOVSKÝ PONY HUBERT
Vzhledem k opravdu dnešní velké návštěvnosti na našich stránkách předpokládám, že čekáte na novinky z Huberta smiley. Byl krásný, počasí i atmosféra a ti co nepřijeli mohou jen litovat cheeky. Bohužel, letos JEN 7 poníčků a 4 velcí koně. Pohár nejmladšího účastníka si odvezla Deniska Pačanová(8let), která jela s 18-ti letým poníkem jménem Gip a tím získala i druhý pohár věnovaný naší stájí pro nejstaršího pony. Deniska zase rozhodovala o vítězi poháru věnovaném svou stájí (s maminkou a taťkou) Primahorselandem a ten se rozhodla dát kobylce Naomi s jezdkyní Nikolou. O nejsladěnější, nejlepší a prostě nepřehlédnutelný pár vložený stájí Naděje Kopaniny se ujala moje maminka a opravdu ZASLOUŽENĚ  si tento pohár odnesla Barča Hadašová s kobylkou . . . TRAWEL MIMI!!!!!! Nejen, že tato opravdu mladá kobylka začíná být velkou konkurencí pro všechny welshe sekce A, ona je dokonalá i pod sedlem, nic neřeší, je to prostě pony, jakého si může každý opravdu jen přát. Obrovské díky patří zase všem: Ivetě L. za krásné mašle, mojí mamince za nákup všeho, přípravu a pak i uklizení, p. Pačanovi za udržování ohně, Barče K. za foto, prostě bych nerada na někoho zapoměla, takže VŠEM DĚKUJI. A teď nějaké to foto, opět od Barčí Korelusové a příští rok doufám, že jen pony bude aspoň 11 yes.
 
    
    
    
      
______________________________________________________________________
1.10.NOVINKY
Máme po uzávěrce přihlášek na Huberta, koníčků (poníčků) je přihlášeno opět něco přes deset, máme krásné poháry a naprosto jedinečné mašle od Ivety Levové - OBROVSKÉ DÍKY. Abych Vás všechny více navnadila, přikládám foto poháru vloženého PRIMAHORSELANDEM Z OSTROV a STÁJÍ NADĚJE Z KOPANIN. Dále jsem se rozhodla, že pokud se chce ještě někdo dohlásit, může telefonicky do soboty večer, startovné 100Kč smiley
 
                         
______________________________________________________________________
26.9. SEEBERG
Dnes se Barčí s Lady rozjela po kopytě na hoby závody pořádané Míšou Kunovou (která mimochodem založila tyto stránky-díky) na Seeberg. Barča s Lady parkur 60cm a 2. místo (čistě), dále jela tyče a jízdu zručnosti (zde bez umístění). Volala mi, že je i skok mohutnosti, ale já jí ho zakázala jet (déšť, tráva, mladý kůň) a jak to dopadlo??!! NEPOSLECHLA devil Barča s Lady překonala skok na výšce 130cm!! a vyhrála. Až na to strašné počasí to bylo super. Foto snad nějaké bude později.
_____________________________________________________________________
20.9. NOVINKY
Nafoceny a vloženy fotky Naomi, Barče Korelusové děkuji.
____________________________________________________________________
17.9.DALŠÍ POHÁR
Vložen čtvrtý pohár pro nejsladěnějšího jezdce a koně, stájí : STÁJ NADĚJE - KOPANINY U AŠE. Našeho Huberta se mohou účastnit i velcí koně, ale nemohou se ucházet o žádný vložený pohár a upozorňuji, že trasa bude klidná a žádné heja, heja smiley
_____________________________________________________________________
13.9. HUBERT
 
    
_______________________________________________________________________
TERMÍN 2. PELHŘIMOVSKÉHO PONY HUBERTA BY MOHL BÝT 3.10.  PROSÍM PIŠTĚ PŘIPOMÍNKY.OPĚT BUDE PŘIPRAVENÁ KRÁSNÁ VYJÍŽĎKA PŘIZPUSOBENA PRO DĚTI A PONÍKY, OBČERSTVENÍ,MAŠLE PRO KAŽDÉHO JE SAMOZŘEJMOSTÍ A LETOS DVA POHÁRY , PRO NEJMLADŠÍHO ÚČASTNÍKA A NEJSTARŠÍHO PONÍKA  A VLOŽEN I TŘETÍ POHÁR PRIMAHORSELANDEM Z OSTROVA O NEJHEZČÍHO PONÍKA-DĚKUJEM smiley
________________________________________________________________________
5.9. NAOMI
Tak máme novej koňskej přírustek. Je jim tříletá kobylka z maminky čt po Puschkin a tatínka známého hřebce welsh B Basca, VK se pohybuje okolo 140cm. Kobylka je jemná a na ošetřování 100% charakter k dětem, ježdění má základy, ale na tom už taky pracujem . Naomi  bude dobrým sportovním poníčkem pro dítě - je nabídnuta k prodeji.
                                                
________________________________________________________________________
1.9.BELA
Dneska odjela do svého již hotového nového domova Bela, společnost jí bude dělat valášek Beny a malá Betynka se k nim připojí později, ta u nás ještě pár měsíců zůstane, aby si Beluš odpočinula, než přivede na svět další hříběcí mimí  .
_______________________________________________________________________
30.8. LOUČENÍ
Dneska odešla Barča Levů se svou kobylkou Eli do nového domova na Pomezí, přejeme mnoho jezdeckých úspěchů a na podzim na Hubertu, papa  Společnost tam Elince bude dělat Karamelka.
                                                
_______________________________________________________________________
28.8.LIPOVÁ
Již 6tý ročník hoby závodů v Lipové nás hodně lákal, vždy příjemné lidi, prostředí a naprosto úžasné ceny. Jela nás opravdu celá banda, Barča s Lady, Rejdík s Nikčou , Karamelka s Blankou, Barča s Elí, Falík s Barčou H. a Danka s Kendym v závěsu na parelce vedla Meg . To počasí se letos moc nepovedlo, ale to se ovlivnit opravdu nedá, loni bylo sucho a tudíž tvrdo, tak letos mokro a po závodech mohla pořadatelka Míša Kobalová sázet dle potřeby, neboť měla dokonale z oráno. V porotě jsem byla  JÁ , takže kdo mě zná , ví že nikomu nedám nic zadarmo  . První závod 50cm na styl byla nejlepší Barča Levová, ikdyž  . . .  dávám i 10bodů ( dostala 8) , tady se naše Barča pokusila přetáhnout ( byl to boj) poníčka Shetana ze Salajny, na kterém měla ject malá Petra (8let), ale pro klid nás všech si to radši sjela na ostříleném a zkušeném Redovi, ten přetáhl i Nikču. Parkur 70cm se vedlo nejlépe Barče H. s Falkem na 2místě a naše Barčí s Ladynou na 3místě. Parkur 80-90cm jela Ladyna už za 2chybky, jenže v dešti a na trávě to bylo spíše o volající zranění, takže se jelo více méně na pohodu a skončila na 7 místě. Parkur stupně Z tady už jela zase se Synkem a byla to jejich zatím nejlepší jízda 4tr.b.  je potřeba brát opravdu na zřetel, že se po každém parkuru stěhovaly překážky, aby se vůbec dalo skákat a ten kdo jel mezi posledníma, už to měl dost o hubičku, společně skončili na 5 místě. A skok mohutnosti, tady došlo k velkému milému překvapení, Barčí s Ladynou jsem zastavila na překonané výšce 95cm, je to mladý kůň a ten terén, není potřeba riskovat zdraví koně-nedovolila jsem pokračovat, jela tedy dál se Synkem a skočila výšku 110cm 115cm už se jim přeskočit nepovedlo, zato FALKO  tuto výšku na zádech s Barčou H. překonal a stal se vítězem skoku mohutnosti
Barča L. s Elí nepřekonala počáteční výšku 60cm a Karamelka překonala taky skok 95cm. Tak holky, pořádně trénovat a zase za rok v Lipové. Míšo děkujem .
       
        
        
_________________________________________________________________________   
     
26.8.RAY a MENY
Tak máme zpět Menýska a po základním výcviku, odjel Ray do nového domova www.primahorseland.snadno.eu  .Malé Denisce přejeme hodně štěstí s tímto koníkem
_______________________________________________________________________
21.8.2010 DĚPOLTOVICE
Barčí se s klisnou Lady Star stala VÍCEMISTRINĚ KARLOVARSKÉHO KRAJE VE SKOKU - PONY. Myslím, že lépe už nemohla zakončit svou karieru na pony. Lady šla čistě parkur stupně L, v rozeskakování s jednou chybou, což je vzhledem k jejímu nízkému věku (5let) obdivuhodný výkon. Foto dodáme co nejdříve, neboť jsme měli sebou opět naší super fotografku Barču Korelusovou a za starost o oba koníčky děkujem opět Nikče . Další parkur stupně Z jela Barča se Synkem (A 1/1), tady udělali společně 4 chyby.  V parkuru stupňovaná obtížnost do 120cm už bylo na co koukat. Podrželi se jak to šlo a Barčí se Synkem udělala tři chyby - pěkný výkon na to, že to byla na takhle vysokých překážkách společná premiéra KONĚ I JEZDCE. Umístění nevíme, protože čekat do konce se nám opravdu nechtělo. Startujících bylo v první soutěži 63 a ve druhé 51. Pěkné počasí, krásné prostředí - určitě se sem brzy vrátíme. Tak příští týden jedeme do Lipové, kde nás bude reprezentovat snad každý, kdo má nohy a ruce a umí aspoň trošku jezdit. Pak by měla Barčí jet se Synkem do Plzně a zde absolvovat parkur stupně ZL a L.
           
           

15.8.SALAJNA
Dnes zase Barčí jezdila se Synkem na Salajně a doma se s chutí vrhla na trénování Reye
 
      

 14.8.AŠ
Tak zase po roce v Aši, pěkné počasí, krásné nové barevné překážky, super mašle a hezké ceny. Barča s Lady Star šla několik soutěží. V Caprilli testu byla na druhém místě , štafeta 60cm  kde měla k sobě do dvojice Veroniku z Aše a její kobylku Wivu, krásná sehraná jízda a opět druhé místečko- GRATULACE. Další parkur byl na styl 70cm. tady Barča byla na třetím místě, byla to její nejhorší jízda co kdy předvedla, byla jsem nepochopena a někým i odsouzena, neboť jsem Barču sjela a nakázala jí opravný parkur s velkými koňmi na 80cm. Barča ukázala co v ní je a předvedla parkur , který vím, že je schopna odjet a ukázat. Plný počet bodu 10!! dostala i ode mne a obsadila zasloužené druhé místo. Pro někoho se to mohla zdát tvrdé, ale když víte jak jezdí a předvede tam to, co předvedla víte že to nebylo ono, bylo třeba to opravit. Omlouvám se za svou tvrdost, ale je jí potřeba. Foto bohužel nemám, jelikož jsem byla v porotě, pokud snad někdo foto z dnešního dne máte, budu za něj ráda. Na start se poprvé se svou kobylkou Elinkou postavila i Barča Levová, bojovala v Caprilli testu a parkur 80cm, velice pěkný závod a mašle za účast. Ještě jedna závodnice z naší stáje byla a to Blanka a její kobylka Karamelka spolu parkur na styl 70cm vyhrály-GRATULACE.
 
                                

12.8. SALAJNA
Dnes byla Barčí skákat v Jezdecké stáji Melvile-Salajna. Loni nám Ivana Mudra pomohla s Lady a jejim posledním parkurem ve Stružné a letos se pokusí o pomoc Barča. Na to,že se děla na velkém koni po 2 letech a tenkrát šla parkury stupně ZM a Z a dnes skákala na Synkovi překážky malé 120-130cm  to vubec nebylo špatné. Pokračování bude v neděli pod dohledem trenéra a pak se rozhodne, zda Barčí bude v sobotu startovat v Děpoltovicích na Synkovi. Jede oblastní mistrovství na Lady Star L a se Synkem by měla jet stupňovanou obtížnost do 120cm tak uvidíme.
 
                                          

7.8. VÝSTAVA CHOMUTOV
Byla to výstava pro shetland pony, ale letos  se rozhodli pořadatelé o rozšíření i pro welšské poníčky. Vzhledem k počasí, které bylo naprosto příšerné a nikdo nevěděl že v případě ošklivého počasí bude výstava v hale, dorazilo opravdu málo účastníků welšů, vlastně zastoupení bylo jen v kategorii A. Původně jsem chtěla vzít Mimi a Rebela, kterého jsem chtěla z výstavy rovnou odvézt k novému majiteli(tedy hodně majitelů-neboť je to rodina a tři dětičky), ale počasí rozhodlo za mě a já vzala jen Rebela, který za naší stáj naposledy bojoval a vybojoval krásné 3. místo. Cesta dál byla hrozná, neboť Českou republiku zasáhli opět povodně a já samozřejmě i přes varování jela. Na telefonu byla Janinka, která se snažila mi cestu ulehčit a hlídat situaci na silnicích, kterými jsem jela. Nakonec vše dopadlo dobře a já dojela na místo, kde bude Rebíček bydlet. V té samé vesnici jsem se domluvila s paní na prodeji našeho přepravníku a domů jsem jela jen já s Barčí a naše autíčko. Tak Rebíčku, ať se ti daří v novém a snad už posledním domově
 
                                  

9.8.2010
Barunka má dnes narozeniny!!!
  
Barunko, přeji Ti jen to nejlepší a posílám velikánskou pusu

3.8.MĚLNÍK
Naprosto skvělé počasí, déšť, louže, mokro, po kotníky v bahně, co víc si přát. Dobrá zkouška pro Barču a Lady, opět dvoukolé Z a ZL, první Z čistě, druhé Z 8tr.b. chyba Barči , ovšem ZL obě kola byla naprosto ukázková  a čistá jízda , domu se odvezla dvě čtvrtá místa-SUPER.
 
          Za foto děkujem Nikče, která nám dělala fotografa a vodiče - DÍKY.

31.7.BELA A REY
Zapoměla jsem na jednu super zprávu a sice, že Beluška je březí a příští rok (květen) bude mít hříbátko po hřebci Artist L, potom zkusíme připustit hřebcem Aquavit a dostala by pauzu
Rey už je taky valášek, byl to příjemný koník i jako hřebec, ale chápu obavy z hřebce pro děti, nyní bude připraven na srpnové hoby závody (skoky) do Aše a Lipové.

30.7.HÁDANKA - CO JE TO - KDO JE TO ? 
 
 

29.7.KANDÍNO
už je valášek, za pár týdnů mu kobylky nebudou nic říkat a on si s nimi bude na pastvině spokojeně papkat, ale byla to fuška, Jani  díky.

27.7. ELIŠKA
Dneska má Eliška narozeniny, Elí vše nej, nej a velkou pusu
 

13.7.MĚLNÍK
I přes varování snad všech, jsem se rozhodla s Barčí a Lady jet skákat do Mělníka na naše letos první ofic. závody. Počasí se nám docela vydařilo . Barčí šla dvoukolové Z a ZL a vybojovala si dvě 3. místa, takže max. spokojenost. Foto dodáme co nejdříve, já hlava děravá zapoměla foťák, takže jsme odkázaný na dodané foto někoho, kdo na těchto závodech fotil.
  

Nové fotečky naší Lafí od Barčí Korelusové.
  

8.7.MENÝSEK
Odjel na připouštění do Ostrova k pí. Pačanové, až bude mít zde kobylky napřipouštěné, vrátí se k nám zpět a bude u nás působit jako plemeník i na další roky. Foto Menýska a Reye.
 

6.7.KANDÍNO
A další přírustek do našeho již dostatečně velkého stáda. Hřebec (zatím), plemene A1/1, byla to taková záchrana koně v pravou chvilku, slečně Lence (majitelka) patří velký obdiv. Koník měří kolem 155cm, foto najdete v sekci koně na ustájení.
 
 

5.7.KARAMELKA
Nový přírustek do stáje, je jím klisnička plemene český sportovní pony nar. 25.4.2002 s VK 132cm. Majitelkou je slečna Blanka Burianová. Foto najdete v sekci koně na ustájení a výcvik.
    
3-4.7. NÁRODNÍ VÝSTVA PLASY
  
Tak je za námi a na další již 15.tý ročník této velké výstavy si musíme zase rok počkat, už teď se moc těšíme. Nádherné počasí (všichni jsme dokonale spálení), stanování s grilovačkou, koupaliště 200m od nás, co víc si přát. Koně spokojeně chroupající travičku hned vedle stanu (teda když zrovna nekontrolovali na volno louku, zda je vše v pořádku). Sobotní výstavní část byla velice úspěšná. V soutěži MLADÝ VYSTAVOVATEL se umístila Barča Levová s Mimí na 5.místě, Nikola Pokorná s Rebelem na místě 6.tém. Poté následovala samotná výstava kde se Trawel Rebel ve velké konkurenci umístil na 3.místě. Trawel Mimí zvítězila ve své třídě a postoupila do své kategorie, kde skončila na krásném 2.místě a postoupila do šampionátu mladých, kde opět skončila na DRUHÉM MÍSTĚ - obrovská gratulace paní Cardové. Další reprezentant naší stáje Limetree skončila na 2.místě (do dalších kol jsem jí nepustila, neboť nám zkoprněla a nechtělo se jí moc chodit - natrénujem ). Tím byl ukončen naprosto perfektně první výstavní den. Druhý den se šlo sportovat, tady už  toho bylo více. Nejdříve se na start postavila naše Eliška s Rebelem do jízdy zručnosti s vodičem a skončila na krásném 7.mém místě, tím měly holky ozkoušenou dráhu a mohlo se jít na věc. Barča Hadašová s Rebelem zvítězila, Nikolka byla druhá- BLAHOPŘEJEME. Dál byl parkur 50cm tady jela první nejzkušenější Barča Levová, aby pokořila všechny barevné nástrahy parkuru a holkám s méně zkušenostmi tím ulehčila co nejvíce práci Rebíka přemlouvat ke skokům a povedlo se, Barča Hadašová v rozeskakování byla nejšikovější a skončila na druhém místě, Barča Levová skončila v rozeskakování na 4.tém místě a Nikča na místě 5.tém - VŠEM BLAHOPŘEJEME, tady nutno podotknout , že Trawel Rebel jel 6 parkurů a všechny ČISTĚ!!!  K ránu jsem odvezla Mimi a Perfinu a dovezla jsem Barče Ladynu , aby si taky trochu zaskákala. Jela parkur 50cm (jen na rozkoukání-snažila se ject hlavně na hezké pokoukání a to se povedlo) skončila na 6.tém místě. Parkur 70cm, tak to by nebylo, aby se nám něco nestalo, krásná soustředěná jízda byla ukončena po třetím skoku, kdy Ladyně prasklo udidlo a stala se více méně neovladatelnou (nebojte, já nasadila vlastní život a postavila se Ladyně do cesty v plném cvalu a zastavila jí, abych zachránila Barunku ) po výměně udidla, bohužel sněhulák za obyč stihlo, Barčí pokračovala a dojela čistý parkur bez zaváhání (jen se trošku prala s Ladynkou, která měla pocit, že čím rychleji, tím lépe). Rozezkakování na zvýšených překážkách 1 chyba a krásné 3. místo-BLAHOPŘEJEME. Ještě jsme měli jeden hodně důležitý start a sice naše Barča na půjčeném valáškovi jménem Gip (Primahorseland z Ostrova pí. Pačanové) a byli to tyče , kde vybojovala Barča krásné 2. místo. Nutno podotknout, že Gip je již 17ti letý poník, ale stále ve super sportovní kondici, což předvedl i na tyčích  a na otázku zda vyhazuje NEE!!!, nám to všem ukázal :-), Gipe jsi jednička, ať ti zdraví vydrží co nejdéle, na podzim se na tebe tešíme na HUBERTU. Tak snad jsem na nic nezapoměla, protože toho bylo opravdu hodně a příští rok se MOC, MOC TĚŠÍME. Foto od Barčí Korelusové, která samozřejmě nechyběla a byla s ní tentokrát i její sestra Petra a přítel Pavel (náš kovář), kterému děkuji za nejrychlejší naložení, jaké se nám kdy povedlo . A teď nějaké foto z povedeného víkendu. Děkuji všem Jana
 
 
  
  
            
________________________________________________________________________
             
20.6. ŠTĚSTÍ V NEŠTĚSTÍ
Národní šampionát v Pardubicích byla nádhera. Zúčastnilo se 95koní všech plemen welsh. Jelikož to bylo pro nás hodně daleko, vyrazily jsme už v pátek kolem oběda, abychom dojely včas, koně si na sobotu stačili odpočinout a předvedli co je to welsh. Od samého rána se koupalo, leštilo no prostě aby koníčci byli NEJ, NEJ. Cesta tam už od začátku nebylo to pravé a já se rozhodla na cestě vysadit jednu z klisen - Limetree v Mar. Lázní u našich kamarádů (děkuji za prodloužený azil pro naší kobylku). Jely jsme tedy dál a vše se zdálo už v pořádku. Na místo jsme dorazily kolem 18hod.  Na start se až kolem 13hod. postavila nejdříve Trawel Mimi a ve své opravdu kvalitně obsazené třídě skončila na DRUHÉM MÍSTĚ !!!  Hned po ní šla Limetree Proud v majetku p. Pačanové. Tuto kobylku jsem se rozhodla vzít a pomoci tím, že měla šance na zařazení do akceleračního programu a  tím dostávat na kobylku dotace. Především ale šlo o její zařazení do plemenné knihy a majitelé nemohli z rodinných důvodů jet a její kvalitu ukázat (klisna pochází od nás ) A jak to dopadlo ??!! Proud ve své třídě plné kvalitních koní ZVÍTĚZILA!!!!!! a pro nás to bylo obrovská radost. Zařazení do HPK a do AP - prostě vše bylo super. Perfektní organizace, příjemní lidé, určitě i přes ten závěr na který dojde, se za rok opět moc těšíme. Kolem páté jsme naložily a vyrazily domů. V Pardubicích za světelnou křižovatkou mi v rychlosti do 50km/h upadlo kolo na přepravníku..., co následovalo dál, chaoz, zmatek, smutek, slzy. Vzdálená 330km od domova, postupně nám klekl telefon, nebýt pomoci Kamila, který se o vše postaral a udržoval mě v klidu (podle možností), nevím co bych dělala. Vyděšené ponyčky jsme vyložily a musely šlapat přes křižovatky po městě zpět na závodiště (obava zda je ještě naložím byla dost velká). Kamil sehnal opraváře, ale pokus o opravu byl marný. Paní Pačanová (majitelka klisny Proud) s manželem dorazili kolem půl jedenácté v noci a já šla s obavou naložit koně. Jsou to naše jedničky a i přes hrůzu, kterou musely prožít ve vozíku se v klidu nechaly naložit. Vozík  jsem tam nechala zastrčený v křoví a vyrazila domů, ubulená, unavená, vyčerpaná. Druhý den jsem nechala vozík odtáhnout na placené parkoviště, kam, doufám, pro něj brzy dojedem. Už máme náhradní díl od výrobce MARO KRALOVICE  s tím, že se jim to prostě láme, je to fajn vědět!!!!! Přepravník je starý rok a tři měsíce!!!!! Na uplatnění záruky prý nemáme nárok, takže Národní šampionát mě stál kolem 10tis. a paradoxem je, že jsem NEVEZLA žádného svého koně. Dneska se tomu už směju, ale v sobotu mi do smíchu rozhodně nebylo. Stát se to na dálnici při vyšší rychlosti... raději nedomýšlet, jak to mohlo dopadnout. Moc děkuji všem za pomoc! Koňákům, kteří u nás zastavovali a snažili se pomoci, Kamilovi, který mě moc podržel, dostihovému závodišti za možnost ustájení po výstavě, no prostě všem DĚKUJI!!!. I přes tuto hrůzu doufám, že vozík bude do Plasů schopen jízdy a vyrazíme zase vyhrát
 
 

14.6.HŘÍBÁTKA
Menýsek je tatínkem! Krásný dvě kobylky se narodily v Aši a Hájích, na třetí mimí si počkáme ještě tak 14 dní. V Aši se narodila černá kobylka s odznaky, v Hájích zase ryzka s odznaky, obě s krásnou arabskou hlavičkou - prostě nádhera. Menýsek má letos na připouštění kolem 7-mi kobylek, tak se budem těšit příští rok na další krasavce. Beluška nezůstala březí a proto jsme opět  inseminačně připouštěli. Jak to dopadlo uvidíme na konci měsíce. Lucinka zatím Menýska nechce, ale doufáme, že se nám podaří jí ukecat. A Rey jezdí pod sedlem s holkama jako starej profík, chodí plavit a začínáme pomalu jízdárenskou práci. A teď nějaké to foto, náš malej buřtík od Lucinky, malá zrzka z Hájů a Rej s Barčou H. pod sedlem .
  
         

4.6.NOVINKY
Byla odvezena kobylka Trawel Mašlička do stáda k Blažkům na pastviny, rodině Blažků děkuji za pomoc. Nějak se nám nedaří tento rok z finančních důvodů vyrazit na závody, ale snad se smůla prolomí a Barčí si svou poslední sezonu v pony sportu ještě užije. Máme přihlášené mladé kobylky na výstavu do Pardubic, kam vyrážíme 18-19.6. jde o kobylky Trawel Mimi a Limetree. Dál jsme již poslaly přihlášku na NÁRODNÍ VÝSTAVU DO PLASŮ, KTERÁ SE KONÁ 3-4.7. zde nás bude ke kobylkám reprezentovat i valach Trawel Rebel, který půjde i soutěže s naší Eliškou. Konečně se usmálo sluníčko, tak se budem snažit udělat nějaké foto hříběte a ostatních koníčků našeho stáda.

23.5.FOTO
Tak zatím jen takové foto nic-moc, ale co nejdříve vložíme pěkné a jméno pro kobylku je více než zvláštní ?     P.S. I love You není to vzkaz pro nikoho, ale naše jméno, možná bude ještě i jiné.
________________________________________________________________________ 
21.5.NOVINKY
Tak to vezmem popořadě, s Menýskem přijel i Ray na obsednutí, zatím se s ním pracuje ze země. Dneska jsem odvezla prodanou kobylku ANGELIS BLACKBERRY, nové majitelce přejeme hodně radosti s novou členkou jejího koňského stáda. A to nejlepší na konec MÁME HŘÍBÁTKO!!! Lucinka se rozhodla zakončit dnešní den narozením svého hříbátka a sice KOBYLKY, barvu jsem opravdu nepoznala, ale buď plavka a nebo tmavej ryzák, uvidíme ráno, prcek se narodil 22.55h. Lucinko děkujeme a ať ti dělá malá jen samou radost. Foto dodáme co nejdříve.

20.5.BELA
Dnes jsme měli sonografické vyšetření březosti u Beluš, bohužel se připuštění nepovedlo a Bela je jalová, pokusíme se ještě jednou připustit inseminačně, tak nám držte palce
________________________________________________________________________
16.5. MENÝSEK
Tak máme doma Menýska a je Vám všem k dispozici . Před připuštěním musí mít klisny hotové vyšetření krve.

15.5.LIMETREE A VALEČ 2010
Dnes má narozeniny naše černá kobylka, přejeme jí hodně štěstíčka. Další novinkou je výstava ve Valči, co k tomu napsat - obrovské zklamání. Vezla jsem čtyři koně Trawel Mimi, Berču, Rebíka a naší černou Limetree. Trawel Mimi obsadila 1. místo ve třídě dvou a tříletí pony. Berča obsadila 1. místo ve své třídě a 2. místo v kategorii. Naše Limetree byla na 2. místě a obrovským zklamáním byl Trawel Rebel, který se umístil na 3. místě. Odměnou nám byly plastové floty, bez poháru (šerpy). Bylo snad jen slušné počasí (nepršelo). Aspoň krásné foto, které nafotil Kamil. Děkuji všem za pomoc, i tobě Kamilko.
  

13.5.TRAWEL MIMI
Dnes má narozeniny a přejeme jí jen to nej, nej a hodně  vítězství na výstavách.

8.5.BOJ A VÝHRA
Mimo zvířátek, které tu mám uvedené, máme doma ještě pudlíčka Salinku (14let), čivavu Čivu (3roky) a dvě nalezené kočky. Tento týden (konkrétně v pátek) se naše Salinka rozhodla, že nás opustí a málem se jí to povedlo. Děkuji v práci za to, že  jsem mohla rychle odejít domu a pokusit se o záchranu Salinky, aby tady s námi ještě nějaký čas zůstala. Byl to velký boj a ještě večer jsme po několikáté za den jeli k veterináři. Večer už jsem přemýšlela, zda-li tohle všechno má cenu a MĚLO. Salinka to zvládla a doufáme, že tady s námi bude co nejdéle .
Na přání vkládáme foto Salinky 
   

2.5. VOŘÍŠKIÁDA 2010
Krásné akce, pořádané chebským útulkem ve spolupráci se společností Terea Cheb, se dnes zúčastnily naše holky od koní jen tak pro zpestření dne, abychom nedělaly JEN ty koně. Naše Barča šla se Zorinkou (kříženec) Barča Levová s Jasmínkou (zlatý retrívr) a Nikča šla s Rickym (kříženec). Vzhledem k tomu, že venku bylo naprosto strašné deštivé počasí myslím, že nikomu nevadilo strávit téměř celý den v hale (i když to bylo dost zdlouhavé). A jak to vlastně všechno dopadlo? Barča Levová s Jasmínkou si odnesly 1. místo, naše Barčí se Zorinkou krásné 2. místo. Nikča se bohužel neumístila, ale pro nás byla s Rickym jedna z nejlepších dvojic. A teď foto holek a Zorinky poháru s diplomem.
  

1.5.PÁLENÍ ČARODĚJNIC
Dnes jsme byly pozváni na akcičku pořádanou hipocentrem Vraník, plno soutěží a na konec táboráček i s upálením jedné zlobivé čarodějnice. Zapůjčen pro tuto akci byl náš valášek Trawel Rebel. Děkujem za pozvání a těšíme se na další akcičku.
 

K PRODEJI JE NABÍDNUTA KOBYLKA ANGELIS BLACKBERRY.

30.4.TRAWEL RUM PUNCH
Dneska byl prodán a odvezen hřebeček Rum Punch, bude dělat společnost 4 kobylkám pony a u nás má do budoucna ještě k připuštění dvě klisny.

24.4.DO ŘITKY SE NEJELO
Bohužel se nám dneska moc nedařilo, jelikož jsem naprosto obyčejný člověk, který může být taky nemocný-stalo se. Proto naše dvoudení práce, běhání a zařizování před výstavou bylo zbytečné Stejně děkuji všem kdo mi pomohl s přípravou. Tak za 3 týdny Valeč a tam si vše vynahradíme.

20.4. LADY STAR
Dneska má Ladynka narozeniny, tak všechno nej, nej

FOTEČKY-B.KORELUSOVÁ
  
  
    

17.4.ZÁVODY-AŠ
Tak nám začala jezdecká sezona. Dneska jela Barča s Lady Star v Aši 60cm (ZM)hodnocen styl a Barča 1 MÍSTO, drezurka nebyla hodnocena (mašle za poslední 5 MÍSTO)  a nakonec ještě parkur 80cm(ZL) a opět 1 MÍSTO. K tomu nás celej den hřálo sluníčko a Barča K. fotila nejen v Aši, ale pak i poníčky u nás na louce.Takže naprosto úžasný den, snad jich bude více. Příští týden jedem na výstavu do Řitky  a reprezentovat nás budou černé perličky,Foto z dnešního dne dodáme co nejdříve.

12.4.LUCINKA-MUŠKA 2
Dneska má lucinka narozeniny, tak všechno NEJ, NEJ  ty naše sluníčko

11.4.ÚKLID
Dnešní den patřil velikému úklidu, děkuji všem, kteří přišli pomoci. Jeden tatínek opravil kruháč, který padl velkým větrem, druhý tatínek udělal dvojité pletivo na naší králíkárně a rovnou v ní máme nový přírustek . Já s Janinkou a ostatními jsme uklízely a hrabaly okolí. Ještě jednou všem DĚKUJI.  Ten kdo vydržel do konce si opekl buřtíka a jelo se domů.
Ještě jedna důležitá věc, už máme hotová všechna kopýtka, takže za 14 dní jedem na výstavu. Ale ještě před tím si dá Barča s Lady Star a Rebelem závody v Aši-drezurka Z1 a parkur 60cm.

3.4. PŘIPUŠTĚNÍ
Dnes jsme připustili Belinku a sice nádherným hřebcem Artist-L, zda se to povedlo či ne, zjistíme za 3týdny, ale určitě nám držte palečky.
Barča L. pomalu začíná pracovat s Elinkou. Mají před sebou ještě hodně práce, ale s pomocí Janinky to určitě všichni zvládnem.
A do třetice, protože máme už termín první výstavy - Řitka 24.4. a naše černé perličky jsou chlupaté jako medvědi, mají deku na rychlejší vylínání, koukejte jaký to jsou frajerky.
A teď fota, nejdříve Belinky hřebec, frajerky s dekou a nakonec Barča L. s Eli smiley           
_______________________________________________________________________ 
30.3.JMÉNO
Tak dnes ráno mi přišla SMS se jménem malé hafloušky, které jí dala Eliška (vnučka p.Řezníčka). Jméno je: BETY
________________________________________________________________________
29.3.REJDÍK
Dnes má Rejdíček narozeniny. K mrkvičce a jablíčkům, které dostal, mu přejem to NEJ, NEJ
         
________________________________________________________________________
25.3. HŘÍBÁTKO
A první letošní hříbeček je tu . Klisnička - jméno teprve dostane i maminka Belinka vše zvládly na jedničku. No není to nádhera??? Více fotek zde.
 

23.3.SOUSTŘEDĚNÍ
Tak máme za sebou další soustředění - K.V. Rosnice a J.Skřivan 22-23.3. Co k tomu napsat, určitě další zkušenosti, které se budem snažit používat dál a nadále se zlepšovat.
  
______________________________________________________________________
Konečně přišlo jaro a sním i jarní únava, což je vidět na hříbatech,pod kontrolou vše má Rebel u něj leží Mašlička dál Mimí, Berča ,Emilka (Limetka) a poslední Rumík. 
 
________________________________________________________________________
14.3.ELENJA
Nová kobylka, stáří 4roky s VK okolo 155

13.3.BENÍK
Dnes jsem odvezla Beníka na výcvik zapřahání do Nebanic, tady bude asi tři měsíce a pak už bude odvezen domů do Aše.

12.3.KOPÝTKA A PODKOVY
Pomalu nám začíná jaro (ale opravdu pomalu) a Barča s Ladynou májí před sebou ještě jedno soustředění než pojedem do Mělníka a možná i Zduchovic, proto dostala Ladynka podkovy. Beníkovi, Bele a Lucce (Muška 2) jsme po zimě vystrouhali kopýtka a postupně budeme dělat i ostatní.

3.3.VETERINÁŘ
Dnes jsme našim hříbátkům odebrali krev a kobylce Hisland Muslin udělali zoubky, aby se jí dobře baštilo. Aby to nebylo tak jednoduché, tak nám Mašlička předvedla menší divadlo, ale po převaze 3 dospěláci pochopila, že bude lepší držet. Naprosto úžasný byl Rumík, Beník, ale i Berča. Hisland se taky nevzdala bez boje a musela se trošku prospat, aby ty zoubky byly opravdu co nejlepší. 

20.2.PRAHA
Tak a zase troška relaxu, ve složení já, Janina a Petr - kino Imax (největší plátno v ČR) a Avatar. Naprosto nezapomenutelný zážitek a aby těch nezapomenutelných zážitků nebylo málo, tak k tomu byl ještě výlet na Žižkovskou věž. Díky a zase někdy pokračování .
 
_________________________________________________________________________ 
18-19.2.SOUSTŘEDĚNÍ
Ve čtvrtek odpoledne a v pátek dopoledne, jsme jely s Barčí a Lady Star na soustředění do K.V.-Rosnice s Jiřím Skřivanem. Jedná se o skokovou přípravu na letošní sezonu. Protože Ladyna byla na konci sezony dost unavená (a měla nárok) a od té doby kromě lítání po loukách a výběhu nic nedělá, bylo zvoleno klidné tempo výcviku. Lady byla nazvaná, charakterním zvířetem, který má chuť pracovat a to nám předvedla v pátek, kdy Barču podržela při jejím zaváhání. K Barče zase bylo řečeno, že není moc co pilovat, jen si musí ujasnit v hlavičce co vlastně chce, prostě oxer 1m byl na nás už moc a vzniklo tam menší zaváhání. Pokračování máme v březnu, takže uvidíme, jestli se nám podaří do té doby na sobě zapracovat a teď foto.
  
_______________________________________________________________________ 
Tak snad už jsem napravila nedostatek novinek a v tomto týdnu budou další, takže počkejte, choďte k nám na web a dozvíte se, co se bude nového dál .

13.2.BUBLAVA
Dnes jsem si udělala volné sobotní odpoledne a vyrazila za Janinou na Bublavu, kde mají chatu, pokusit se o lyžování . Musím říci, že to byla krása a já byla maximálně spokojená (prostě změna, ne jen koníčci). Začátek byl více méně k zasmání, ale později už to bylo docela slušné (tedy aspoň v to doufám ). Janina s Honzíkem se postarala o Elišku, která jela se mnou a já si užívala svahu, na kterém mi byla doprovodem Barča H.- DĚKUJI JANI. A teď pár foteček , které udělala Janinka.
        

12.2.
Jsem obrovský hříšník a hned jdu dávat novinky. Naprosto fantastická letošní zima, no asi se mnou nebude dost lidí souhlasit, ale sakra lidi k zimě prostě patří sníh a koukejte si ho užít, kdo ví kolik let tolik sněhu zase nebude. Koně řádí ve sněhu, jsou konečně čistý, jen to ježdění opravdu moc nejde, protože místama mají sníh až nad prsa  (nezapomínejte, že máme pony), ale i přesto je to krása. Beluška se nám začala připravovat na hříbátko a začíná nalévat vemínko. Černá Limetka udělala obrovský pokrok a dá se už vodit na vodítku a ve výběhu se nechá pohladit a to jsou teprve dva měsíce, co se přivezla jako naprosto divoké zvíře. Tak a teď pár fotek koní ve sněhu.
      
Lucinka je už taky pořádný kus koně a i když to tak nevypadá, termín porodu má až kolem 20-tého května .
Další foto patří holkám užívající sněhu na koních, Barča s Ladynkou a Barča H. s Rebíkem.
    
A nakonec to nejlepší, Barčí byla na maturáku Danky Smutné. Loni to byla Katka Smutná a letos Danka, přijde mi to jako před pár měsíci, kdy jsem přišla do Pelhřimova a holky ke mě začaly chodit, dnes už jsou to velké slečny a na cestě životem jim přejeme hodně štěstí .
                               BARČA A  FOTO PŘED DANKY MATURÁKEM
 

11.2.FOTO
Krásné foto poslala majitelka klisničky Doublle Lady.
     
A taky letní a zimní foto malé Lucinky s její malou majitelkou. 
     

1.2.ODCHOD
Dneska mi bylo oznámeno, že k nám nebudou chodit dvě slečny ( Monika, Nikola), který u nás byly rok.Rozhodly se tak proto, že si nesedly s ostatníma a to mě mrzí, já si totiž myslela že se ke koním chodí pro koně, ale asi tomu tak není a neslyším tohle poprvé. Dále si myslím, že nikde nebudou jezdit tak, jak se jezdí u nás a té volnosti taky nikde není tolik. Každopádně děkuji za ten rok co semnou byly. DODATEK:Tak jejich odchod byl, hlavně kvuli nespravedlnosti v ježdění a to snima musím souhlasit, JÁ makám jako blázen, koně jsou moje, oni jezdí a JÁ tak jednou za měsíc, takže asi soucítily DĚKUJI
________________________________________________________________________
22.1.OČKOVÁNÍ
Dneska se u nás očkovalo a přeočkovávalo. Všichni se chovali naprosto ukázněně a někteří nepotřebovali ani podržet . Očkováni byli: Lucka, Bela, Redík, Mimí, Mašlička, Rumík. Před měsícem: Bery a Limetree. V pondělí ještě dostanou injekci: Lady a Rebel. Beník byl naočkován již v září po svém příchodu k nám. Teď nás čekají vyšetření krve u těch co pojedou letos na výstavu .
 

16.1.-CHARAKTER
Dnešní muj zážitek stojí k zamyšlení. V nestřeženém okamžiku (kdy jsme všichni valili balík sena) nám vběhlo 3leté dítě k našim poníkům do výběhu, okamžitě chytilo koně za ocas a nechalo se jim táhnout, co bylo dál?? Byla to Lucka (Muška2) a ona jen šla a nekopla, nekousla, neohnala se , kdyby to udělala? Co se vše mohlo stát? Ani pomyslet, tohle je poník s charakterem k nezaplacení a já jsem ráda, že mám takového poníka ve svém stádě. Nutno podotknout, než se to otočí vše proti mě, že jsme si opravdu nikdo nepovídali, ale prostě se makalo, jen to dítě bylo rychlejší než 5 dospěláků.

10.1.SKIJÖRING-LYŽOVÁNÍ ZA KONĚM
Tak to byla pecka, to se nedá ani jinak napsat, či říct. Já vlezla na lyže po 20-ti letech a měla jsem ze sebe obrovskou radost. Rebíček s Nikčou na zádech mě statečně klusem a cvalem táhl po loukách a nakonec jsem zvládla kopec i sama. Takže moc, moc, moc líbí a doporučuji všem. Jsem připravená vyzkoušet i větší kopec a proto se v dohledné době vydám za Janinou na Bublavu .

3.1.2010-FOCENÍ
Krásný zasněžený den nás přímo nutil udělat pár krásných foteček s Barčou K. a povedlo se  Díky.
  
  

NOVOROČNÍ VYJÍŽĎKA
Vzhledem k tomu, že je nás docela hodně, se jelo na vícekrát (ráno a odpoledne) a pak ještě v neděli zbytek. První jela Jana-Redík a Petr-Beny. Odpoledne  opět Jana na Rebíkovi, a když už byl hodný, tak si ho vzala Nikča a Jana jela na Bele, další jezdci byli Barča-Lady a Barča L.-Benym. V neděli to bylo už větší, ale vzhledem k tomu, že holky podcenily počasí, trvala jim vyjížďka necelou hoďku a to ve složení: Janina H.-Bela, Barča K.-Falík, Danka-Meg, jejich kamarádka Radka-Kendík, Barča-Lady, Barča L.-Beny. Já jsem se musela s Rejdíčkem vrátit, protože dnes mu byla obrovská zima a klepal se .

1.1.2010 JAKÝ BYL ROK 2009?
Něco špatného a něco dobrého. Barčí s klisnou Lady Star vyskákala prvním rokem parkur stupně L. Zúčastnily jsme se několika výstav a vždy se jelo domů s mašličkou. Někteří koníci odešli, další ale zase přišly. O nějaká zvířátka jsme přišly, ale něco se nám narodilo. Za ošklivé považuji pád naší Barči s Lady Star na oblastním mistrovství v Nebanicích a odvoz záchrankou, ale i tohle dopadlo dobře. První Pelhřimovský pony Hubert byl báječný a určitě budeme pokračovat. Poděkovat chci všem hlavně Míše Kunové, bez které by nebylo těchto stránek, dále (mamince, Janině, Petrovi, Monče, Nikče, Barče, Barče, Barče, Dance, Katce, Petře) prostě všem kdo nám pomáhal ať už na závodech, výstavách, nebo jen doma ve stáji. Poděkování patří i Barče Korelusové, za focení doma i na různých akcích. A předsevzetí? Nemáme, budeme dál dělat to co nás baví - ZVÍŘATA a to jakákoliv. Děkujeme všem za podporu  Jana. 

TOPlist